REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Agent Carter prawdopodobnie trafi do ramówki ABC

Koniec plotkom i ploteczkom. Serial o agentce Peggy Carter (Hayley Attwel) doczekał się swojej produkcji, którą zajmie się stacja ABC. Ujawniono również nazwiska scenarzystów, którzy będą pracować nad serialem. Agent Carter dzieje się naprawdę.

18.01.2014
17:55
Agent Carter prawdopodobnie trafi do ramówki ABC
REKLAMA

Peggy Carter poznaliśmy już przy okazji Captain America: Pierwsze Starce (2011). Chociaż produkcja koniec końców wypadła średnio - jeśli porównać ją do Avengers czy Thor - to niektórzy bohaterowie (pomijając Kapitana rzecz jasna) zaprezentowali się na tyle dobrze, że zapadli w pamięci na dłuższy czas. Do tych osób zaliczyłbym Howarda Starka (Dominic Cooper) oraz agentkę Carter. Pytanie tylko czy Peggy Carter to postać, która naprawdę zasługuje na własny serial?

REKLAMA
howard stark

Obawiam się, że nie i moim zdaniem już lepszym wyborem byłoby pokazanie historii Howarda Starka (ojca Tony’ego Starka aka Iron Mana). Powód mojego rozumowania jest prosty, w tym drugim przypadku można by się pokusić o więcej komiksowego (i humorystycznego) spojrzenia na fabułę. W końcu Stark to geniusz i bawidamek w jednej osobie, przy którym służbistka Carter może wydać się ciut nudna. Oczywiście niewykluczone jest, że Cooper pojawi się w serialu i tak, ale to nie to samo, co osadzenie go w roli głównej.

AgCarter_Mini_13x20_v8_HR
REKLAMA

Pomysł na serial Agent Carter narodził się już jakiś czas temu, przy okazji wypuszczenia marvelowskiego „One-Shot” (na Blue-ray z Iron Man 3), gdzie fabuła skupiała się na Peggy Carter. Od tamtej pory plotki na temat serialu zaczęły pojawiać się regularnie. Wczoraj jednak wszystko się zmieniło, gdy Paul Lee (prezes ABC) ogłosił, że scenarzystkami Agent Carter zostaną Tara Butters oraz Michele Fazekas - twórczynie serialu komediowego Żniwarz (2007-2009) – podczas gdy za pilot będą odpowiadać Christopher Markus and Stephen McFreely – scenarzyści Captain America: Pierwsze Starce.

Jako fan duetu Marvel/Disney powinienem się cieszyć, a jednak patrząc na Agents of S.H.I.E.L.D. trudno mi uwierzyć, że przygody Carter mogą być w ogóle interesujące. Zdecydowanie dużo większą szansę na sukces ma serial The Defenders.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA