REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Nie żyje aktorka i śpiewaczka Agnieszka Fatyga. Informację o jej śmierci potwierdziła córka, Michalina Olszańska

W wieku 62 lat zmarła Agnieszka Fatyga: aktorka teatralna i telewizyjna, pianistka oraz wokalistka, a prywatnie — matka Michaliny Olszańskiej i żona Wojciecha Olszańskiego.

30.10.2020
16:40
agnieszka fatyga wspomnienie smierc michalina olszanska
REKLAMA
REKLAMA

Agnieszka Fatyga była związana ze stołecznymi teatrami — Narodowym i Ateneum, a w przeszłości również z Operetką Warszawską. Choć większość artystycznego życia spędziła na estradzie, mogliśmy ją zobaczyć m.in. epizodycznie w serialu „Alternatywy 4”, w 1985 r. wystąpiła w filmie „Spowiedź dziecięcia wieku”, a w 2001 r. zagrała w obrazie „Przychodnia każdego przechodnia”.

„Była niezłomnym człowiekiem”

O śmierci artystki poinformował jej mąż, Wojciech Olszański (występujący w mediach społecznościowych jako „Aleksander Jabłonowski”), również aktor (zagrał m.in. Faraona w ekranizacji „Quo Vadis” w reżyserii Jerzego Kawalerowicza):

Moja żona, z którą przeżyłem 37 lat odeszła dzisiaj od nas o godzinie 7.00 rano, nagle... Wszystko, co najgorsze dopiero przede mną, ale zasłużyła na to, by ją wspomnieć, bo była niezłomnym człowiekiem.

— poinformował aktor.

Nigdy się nikomu nie sprzedała, nikomu nie obiecywała, poniosła za to wiele razów, nagonek. Była w życiu najlepszym, co mi się przytrafiło. Miała do mnie wielką cierpliwość. Kochała ludzi, aczkolwiek Ci, co ją znali wiedzą, że była wielką samotnicą, ale bardzo empatyczną i dobrą. Może dlatego była wielką samotnicą, bo była dawcą, oddawała ludziom swoją energią

— dodał Olszański.

Michalina Olszańska: „Mamo, dobranoc”

Informację o śmierci Agnieszki Fatygi potwierdziła również jej córka, Michalina Olszańska, która również jest aktorką („Córki dancingu”, serial „1983”):

Dzisiaj rano odeszła moja Mama, Agnieszka Fatyga. Wybaczcie, dziś nie jestem w stanie nic więcej napisać, dlatego pozwolę sobie zostawić tu pieśń, którą moja Mama skomponowała dla swojej Mamy i schować się za jej własnymi słowami.

— napisała na Facebooku, dzieląc się z internautami wspomnianą piosenką:

REKLAMA

*Zdjęcie główne: Michał Matyka/Wikipedia

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA