REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Zmysłowy i tajemniczy zwiastun „Szarlatana”. Nowy film Agnieszki Holland trafi do kin we wrześniu

Już we wrześniu na ekrany naszych kin wejdzie najnowszy film Agnieszki Holland „Szarlatan”. Międzynarodowa koprodukcja swoją premierę miała na tegorocznym festiwalu w Berlinie, a teraz doczekała się polskiego zwiastuna.

30.07.2020
13:03
Szarlatan trailer Agnieszka Holland
REKLAMA
REKLAMA

Po „Obywatelu Jonesie” Agnieszka Holland powraca ze swoim najnowszym filmem. W „Szarlatanie” kreśli portret legendarnego czeskiego zielarza, ale wydobywa z niego wiele uniwersalnych prawd. Czesko-irlandzko-słowacko-polska koprodukcja swoją premierę miała podczas tegorocznego festiwalu w Berlinie, gdzie została okrzyknięta jednym z najlepszych tytułów. Polscy widzowie będą mogli ją zobaczyć na wielkim ekranie już we wrześniu, a tymczasem dystrybutor Gutek Film udostępnił w sieci jej pełny zwiastun:

Zgodnie z oficjalnym opisem filmu:

Choć rozgrywa się w przeszłości, „Szarlatan” jest filmem jak najbardziej współczesnym – podobnie jak jego bohater, zielarz Jan Mikolášek, dla którego remedium na ludzkie cierpienie jest natura. Jej potężne moce zdolne są uzdrowić ciało, ale w filmie Holland to także przestrzeń prawdziwej wolności dla ducha. Tylko w łączności z nią możemy zrozumieć i zaakceptować to, kim naprawdę jesteśmy. Alchemiczna niemal wiedza o właściwościach ziół, jaką posiadł Mikolášek, i jego zdumiewający dar przenikania do ludzkiego wnętrza sprawiają, że do jego kliniki ciągną tysiące potrzebujących. Ale ten dar ma także swoją ciemną stronę.

REKLAMA

Scenariusz do filmu napisał Marek Epstein. W główną rolę wcielają się natomiast Ivan Trojan (starszy Jan Mikolášek) i jego syn Josef (młody Jan Mikolášek). Prócz niego na ekranie zobaczymy znane miłośnikom wschodnioeuropejskiego kina twarze.

„Szarlatan” trafi do kin 25 wrześnie 2020 roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA