REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Media

Kinga Rusin odchodzi z „Dzień Dobry TVN”? Powodem mają być „wyraziste poglądy” prezenterki

Przejście Piotra Kraśki z „Dzień Dobry TVN” do „Faktów” to niejedyna personalna roszada w popularnym programie śniadaniowym. Już jesienią w „DDTVN” zobaczymy Agnieszkę Woźniak-Starak, która powróci do pracy po dłuższej przerwie. Jak nieoficjalnie mówi się w kuluarach — dziennikarka zastąpi Kingę Rusin, która ma wkrótce zniknąć z anteny. Dlaczego?

17.08.2020
14:31
agnieszka wozniak starak kinga rusin dzien dobry tvn
REKLAMA
REKLAMA

Kolejne stacje telewizyjne ścigają się w prezentowaniu jesiennych ramówek i zapowiadaniu nowości. Odświeżeniu ulec mają również formuły programów śniadaniowych, w tym „Dzień Dobry TVN”. Niedawno do prowadzących popularne poranne pasmo TVN dołączyli Paulina Krupińska i Damian Michałowski. Do kolejnej personalnej roszady doszło, gdy „Fakty” opuściła Justyna Pochanke, a jej miejsce zajął Piotr Kraśko.

To właśnie on najczęściej występował w duecie u boku Kingi Rusin w „DDTVN”. Jak donoszą plotkarskie portale, również w tej kwestii ma zajść poważna zmiana.

Agnieszka Woźniak-Starak wraca po dłuższej przerwie?

Jak donosi portal Plejada, wśród nazwisk wymienianych w kontekście nowej ekipy „DDTVN” faworytką jest Agnieszka Woźniak-Starak. Dziennikarka była już prezenterką programu w w 2013 i 2014 roku, a później prowadziła m.in. takie formaty jak „Ameryka Express” i „Big Brother”. Jesienią 2019 r. dziennikarka wycofała się w pracy z mediach w związku z tragiczną śmiercią męża (producent filmowy Piotr Woźniak-Starak zginął w wypadku na jeziorze Kisajno, do którego doszło 18 sierpnia zeszłego roku).

Dziś nieoficjalnie mówi się o powrocie Agnieszki Woźniak-Starak na antenę TVN. Jak donoszą media, prezenterka ma być w takcie negocjacji umowy z telewizją z Wiertniczej. Co więcej, jak donoszą plotkarskie media, dziennikarka ma zastąpić w „DDTVN” inną gwiazdę stacji, czyli Kingę Rusin.

Kinga Rusin odejdzie z „DDTVN” po 15 latach? Powodem mają być „wyraziste poglądy”

Kinga Rusin jest związana z „Dzień Dobry TVN” od 2005 r., a ostatnio występowała u boku Piotra Kraśki (który przeszedł parę tygodni temu do redakcji „Faktów”). Jak twierdzi anonimowy informator Plejady, decyzja o odejściu Rusin z programu już zapadła i niebawem zostanie oficjalnie ogłoszona.

Jak się okazuje, jednym z powodów takiej decyzji, są „wyraziste poglądy” dziennikarki, która od lat działa m.in. na rzecz ekologii (jest m.in. właścicielką marki Pat&Rub produkującej naturalne kosmetyki), a także chętnie zabiera głos w sprawie bieżącej sytuacji politycznej w kraju. Odejście z „DDTVN” miałoby pozwolić jej na większe zaangażowanie społeczne:

Kinga postanowiła skupić się na działalności biznesowej i społecznej. Dyrektor Miszczak dał jej wolną rękę. O odejściu zdecydowała sama. Na decyzji zaważyć miały m.in nowe regulacje dotyczące wypowiadania się w social mediach. Kinga ma wyraziste poglądy i nie chce dłużej się autocenzurować

— czytamy na Plejada.pl.

REKLAMA

*Zdjęcie główne: Fcebook.com/tvnpl/

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA