REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Tego zestawienia nie wygrało Despacito. Utwory, które najczęściej gościły w polskich stacjach radiowych

Firma MicroBe na zlecenie Związku Producentów Audio Video przygotowała zestawienie Airplay 2017. Lista obejmuje 100 utworów najczęściej odtwarzanych w polskich stacjach radiowych. Badanie uwzględnia 74 lokalne i ogólnopolskie rozgłośnie oraz 11 telewizyjnych kanałów muzycznych.

23.01.2018
11:15
Airplay 2017 najczęściej grane utwory w radio
REKLAMA
REKLAMA

Choć obecnie to YouTube i serwisy streamingowe dominują w przemyśle dostarczania muzyki, to również radio potrafi zaoferować słuchaczom najpopularniejsze aktualnie utwory. ZPAV opublikował coroczną listę najczęściej granych piosenek w Polsce

Nie powinien dla nikogo być zaskoczeniem fakt, że na szczycie Airplay 2017 znalazł się Ed Sheeran.

Brytyjski muzyk osiągał niesamowite wyniki odsłuchów w serwisach streamingowych i sprzedaży płyt. Obsesja na jego punkcie opanowała także Polaków, którym stacje radiowe dostarczały Shape of You najczęściej spośród wszystkich zeszłorocznych piosenek. Oprócz tego utworu w rankingu pojawiły się także Galway Girl i Perfect. Tuż za Brytyjczykiem uplasował się Tiesto – On My Way.

Zaskoczeniem może być natomiast 8. miejsce dla Despacito. Niekwestionowany hit wakacji w lecie atakował ze wszystkich stron, a teraz powoli zbliża się do pięciu miliardów wyświetleń na YouTubie. Tymczasem na liście Airplay 2017 utwór wyprzedziły Be Mine Ofenbacha, Chained to the Rhythm Katy Perry czy Something Just Like This The Chainsmokers i Coldplay.

W zestawieniu znalazło się łącznie 21 polskich utworów.

REKLAMA

Trzy z nich pochodzą z repertuaru Ani Dąbrowskiej. Są to kolejno Porady na zdrady (19. miejsce), Z Tobą nie umiem wygrać (40. miejsce) i Nieprawda (Gromee Remix) (46. miejsce). Najwyżej spośród rodzimych wykonawców, bo na miejscu trzecim, znalazł się Grzegorz Hyży ze swoim singlem O Pani!. W pierwszej dziesiątce znalazła się także piosenka DJ is Your Second Name C-BooLa i Gianga Phama. Pierwszy z nich w rankingu pojawił się dwukrotnie; Magic Symphony uplasowało się na 26. lokacie.

Łącznie do górnej połowy listy trafiło siedem polskich kompozycji . To o  trzy mniej niż rok temu. Pełną listę Airplay 2017 możecie znaleźć TUTAJ.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA