REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Akademia Policyjna nadchodzi. A komu to potrzebne?

Ostatnie lata to prawdziwy wysyp sequeli i remake'ów. Nie powinno więc dziwić, że Hollywood sięgnie po jedną z najsłynniejszych (i najgorszych) serii filmowych w historii. Na ekrany kin powróci Akademia Policyjna.

04.09.2018
13:13
akademia policyjna sequel
REKLAMA
REKLAMA

Pierwsza Akademia Policyjna trafiła do kin w 1984 r. i okazała się tak ogromny sukcesem, że do końca lat 80. powstało aż pięć sequeli (!) i serial animowany. Ostatnia część zadebiutowała w 1994 r., po czym wydawało się, że Hollywood nareszcie zamordowało zainteresowanie nawet najbardziej zagorzałych fanów produkcji.

Akademia Policyjna opierała się na starym komediowym motywie nieudolnego policjanta. Powtarzalność gagów i pozbawione sensu fabuły, a przede wszystkim nadmiar produkowanych filmów sprawiły jednak, że niezły koncept zagubił się w potoku beznadziei. Seria ma tak złą prasę, że nawet zakochane w remake'ach współczesne Hollywood przez długi czas nie chciało do niej wracać. Do czasu.

Jak poinformował znany z występów w Akademii Policyjnej Steve Guttenberg, trwają rozmowy na temat nowego filmu.


Aktor wcielający się w Carey'a Mahoney'ego, czyli głównego bohatera kilku pierwszych filmów wydaje się być przekonany o powodzeniu tych planów. Na ten moment nie ma wielu szczegółów, wygląda jednak na to, że nie chodzi o remake planowany kilka lat temu przez duet Jordan Peele i Keegan-Michael Key. Znane są co prawda przypadki nowych wersji, w których w małych cameo występują oryginalni aktorzy, ale Guttenberg zdaje się sugerować nową część pierwotnej serii.

REKLAMA

Być może twórcy planują jej premierę z okazji 25. lecia siódmej części, Misja w Moskwie. Nie wiadomo, czy na pokładzie nowej Akademii Policyjnej znajdą się inni członkowie oryginalnej obsady. Nie wszyscy z nich nadal żyją, choć Micheal Winslow, Marion Ramsey czy Scott Thomson wciąż kontynuują kariery aktorskie. Nawet jeśli w większości chodzi o niszowe i niskobudżetowe produkcje.

Nowa Akademia Policyjna byłaby dla nich najlepszym możliwym prezentem.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA