REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Will Smith jako Dżin w filmie Guya Ritchiego. Udostępniono zdjęcia z aktorskiego „Aladyna”

Aktorska wersja słynnej animacji z 1992 roku wejdzie na ekrany kin pod koniec maja przyszłego roku. W sieci udostępniona była już zapowiedź filmu, ale nie zdradzała zbyt wiele z tego, jak będą wyglądać bohaterowie. Teraz możemy rzucić okiem na kilka fotosów z obrazu w reżyserii Guya Ritchiego.

19.12.2018
19:25
aladyn will smith disney
REKLAMA
REKLAMA

Ostatnimi czasy Disney osiągnął ogromne sukcesy finansowe za sprawą swoich aktorskich adaptacji „Księgi dżungli”, „Kopciuszka” oraz przede wszystkim „Pięknej i Bestii”. Studio idzie za ciosem, mając w planach premierę aktorskiego „Dumbo”, a także „Króla Lwa” czy właśnie „Aladyna”.

Za sprawą magazynu „Entertainment Weekly”, który na swoich łamach opublikował zdjęcia z nadchodzącej produkcji, możemy przyjrzeć się aktorom w pełnej charakteryzacji. W obsadzie znaleźli się Mena Massoud jako Aladyn, Naomi Scott w roli Dżasminy, a także Will Smith jako Dżin. To właśnie ostatnie nazwisko pozostawało tym budzącym największe zaciekawienie. Pamiętając słynną animację trudno było sobie wyobrazić aktora w tej właśnie roli.

Wygląd Willa Smitha ze zdjęć nie jest jeszcze tym finalnym, który zobaczymy w „Aladynie”.

To dlatego, że filmowe CGI nie zostało w pełni ukończone. Aktor ma uzyskać niebieski kolor skóry, tężyznę fizyczną, a także umiejętność lewitowania, tak samo jak jego animowany pierwowzór, któremu głosu użyczył Robin Williams. No właśnie, powtórzenie ikonicznego występu zmarłego aktora, było dla Smitha wyzwaniem:

Robin nadał tej postaci ponadczasową wersję samego siebie. Czułem, że mogę dostarczyć coś, co byłoby hołdem dla Robina Williamsa, ale jednocześnie byłoby odmienne pod względem muzycznym. Dżin w mojej interpretacji będzie wystarczająco odmienny i unikatowy, aby uznać, że podążam inna ścieżką. To nie próba rywalizacji.

REKLAMA

Scenariusz do filmu napisał John August, znany ze swoich skryptów do m.in. bardzo udanych filmów Tima Burtona „Frankenweenie” oraz „Dużej ryby”.

Aktorski „Aladyn” trafi na ekrany polskich kin 24 maja 2019 roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA