REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy
  3. YouTube

Zobacz, czy Facebook może być straszny. "Alexia" - krótkometrażowy horror Andrésa Borghi

Od wczoraj atakujemy was horrorami i jeszcze przez chwilę tak pozostanie. Zastanawialiście się kiedyś, co zwykle serwują nam horrory? Każdy straszny film tworzony jest właściwie w oparciu o klisze. Albo mamy nawiedzony dom i rodzinę, która z niewyjaśnionych powodów postanawia się do niego przeprowadzić, aby akurat tam zmieniać na lepsze swoje życie, albo sierociniec z przerażającymi duchami dzieci, albo grupę nastolatków, którzy, gdy jest najbardziej niebezpiecznie, postanawiają się rozdzielić w ciemnym lesie i na własną rękę szukać pomocy.

06.02.2015
9:49
Facebook to największy horror? "Alexia", reż. Andrés Borghi
REKLAMA
REKLAMA

A co gdyby nieco złamać konwencję i spróbować straszyć... nową technologią? I nie chodzi tu o postapokaliptyczne wizje rodem z cyberpunkowego świata. Czy to, co nas teraz otacza, może być straszne? Czy portale społecznościowe mogą grać główną rolę w horrorze? Na to pytanie postanowili odpowiedzieć twórcy filmu krótkometrażowego, "Alexia". I, co trzeba przyznać, wyszło im to całkiem nieźle.

REKLAMA

Reżyserem filmu jest Andrés Borghi. Premiera horroru "Alexia" odbyła się na festiwalu Terrorificamente Cortos w październiku 2013 roku. W lutym tego roku obraz trafił do Sieci.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA