REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy /
  3. Seriale /
  4. Dzieje się

Alia Shawkat – świat plotkuje o nowej dziewczynie Brada Pitta. Kim jest i które produkcje z jej udziałem warto nadrobić?

Od kilku tygodni media żyją nowym romansem Brada Pitta. Słynny amerykański aktor był już wielokrotnie widziany na spotkaniach z aktorką Alią Shawkat. Kim jest charakterna piegowata dziewczyna?

17.12.2019
21:32
alia shawkat kim jest
REKLAMA
REKLAMA

Alia Shawkat urodziła się 18 kwietnia 1989 roku w Riverside w Kalifornii. Jej ojciec pochodzi z Iraku, zaś matka posiada rodzinę w trzech różnych rejonach Europy: Norwegii, Włoch i Irlandii. Shawkat rozpoczęła karierę aktorską w wieku 10 lat. Pojawiła się wtedy na planie popularnego serialu „JAG” oraz w filmie „Złoto pustyni” Davida O. Russella. W późniejszych latach angażowano ją do coraz większej liczby projektów, nie tylko w rolach drugoplanowych.

Aktorka w chwilach wolnych od pracy przed kamerą, próbuje swoich sił także jako piosenkarka oraz malarka. Niektóre z jej prac wystawiano w galeriach w Los Angeles, Meksyku, czy Paryżu. Prywatnie przyjaźni się z aktorką Ellen Page i identyfikuje się jako osoba biseksualna. Ta ostatnia informacja w szczególności zainteresowała media, które szybko dopatrzyły się w tej uwadze punktu wspólnego z Angeliną Jolie, byłą żoną Brada Pitta, która również określa się w podobny sposób.

Alia Shawkat – które filmy i seriale z jej udziałem warto obejrzeć?

Dziewczyny Śmierci

Wyśmienity komedio-horror i hołd złożony slasherom z lat 80. W wyniku dziwnego wypadku grupa przyjaciół trafia do filmowego świata rodem z klasycznego horroru – z obozem letnim i mordercą grasującym w okolicy. Wartym wynotowania jest jednak, że w produkcji, do której trafiają znajomi, grała matka jednej z bohaterek, która zmarła kilka tygodni wcześniej. Teraz możliwość interakcji z nią w świecie z filmu, pomaga dziewczynie poradzić sobie ze stratą.

Naziści kontra punkowcy. Thriller Jeremy’ego Saulniera rozgrywający się w klubie muzycznym, w którym dochodzi do krwawego starcia między członkami zespołu, grającego koncert, a grupą neo-nazistów, którzy znaleźli się w knajpie. Rozpędzone kino akcji, które nie pozostawia jeńców.

Dziewczyna z marzeniami

Debiut reżyserski aktorki Drew Barrymore. Opowieść o grupie dziewczyn, które trenują dyscyplinę roller derby – zawodową jazdę w wyścigi na rolkach po okrągłym torze. Historia pokazująca, że pasja i dobra grupa znajomych są w stanie daleko zaprowadzić nas w życiu.

Bogaci bankruci

Serial „Arrested Development” cieszy się sporą popularnością w Stanach Zjednoczonych. Produkcja, która doczekała się dotychczas pięciu sezonów, to historia nietypowej rodziny, która niemal z dnia na dzień straciła wielką fortunę i teraz zupełnie nie potrafi poradzić sobie w prawdziwym świecie, bez lokajów, prywatnych limuzyn i wszelkich innych luksusów.

Tropiciele

Młoda mieszkanka Nowego Jorku nie jest zadowolona z trybu życia, jaki prowadzi. Narzeka na pracę, nie dogaduje się z chłopakiem. Nie umie jednak nic tak naprawdę zmienić w swoim życiu, grzęznąc w rutynie codzieności. Kiedy jednak przypadkiem napotyka na ogłoszenie o zaginięciu młodej kobiety, podobnej do niej Chantal, jej życie wywraca się do góry nogami. Urokliwy komedio-dramat w odcinkach, który urzeka swoim klimatem. „Tropiciele” to miaszanka „Dziewczyn” ze „Sposobem na morderstwo”, jak swego czasu pisaliśmy w naszej recenzji.

Do zaliczenia

REKLAMA

Świeżo upieczona studentka (Aubrey Plaza) postanawia być bardziej przebojowa i otwarta na nowe doznania. Tworzy szczególną listę rzeczy, które musi zrobić w pierwszych miesiąch pobytu na uczelni i stopniowo odhacza kolejne rzeczy ze swojej listy. Produkcja o wchodzeniu w dorosłość  i odnajdywaniu samego siebie, podlana sosem lekko niepoprawnego humoru.

* Zdjęcie tytułowe: lev radin / Shutterstock.com

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA