REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się
  3. Dramy

Wyrzucić kochankę Putina z kraju - krzyczą wściekli ludzie. Kim jest Alina Kabajewa?

Internauci domagają się wyrzucenia Aliny Kabajewy ze Szwajcarii. Czym podpadała? Od lat spekuluje się, że jest kochanką Władimira Putina przez którą rozstał się z żoną. Później mieli nawet wziąć potajemny ślub i mieć dzieci, a teraz Kabajewa ukrywa się właśnie w Szwajcarii. Okrzyknięto ją nawet nową... Ewą Braun. Pod petycją o jej wydalenie podpisały się dziesiątki tysięcy osób.

16.03.2022
16:33
alina kabajewa kochanka putina petycja kim jest dzieci
REKLAMA

W związku z wojną prowadzoną przez Władimira Putina, powstała petycja, która bierze na celownik Alinę Kabajewę. Była gimnastyczka, polityczka i rzekoma kochanka Putina ma się teraz ukrywać w Szwajcarii w swojej posiadłości z dziećmi rosyjskiego dyktatora. Autorzy petycji mają żal do władz tego kraju, że dają jej schronienie. Argumentują to nie tylko byciem w związku ze zbrodniarzem wojennym, ale także jej polityczną przeszłością.

REKLAMA

Alina Kabajewa - kim jest? I dlaczego internauci chcą ją wyrzucić z kraju?

Petycja ws. wydalenia kochanki Putina ze Szwajcarii. Internauci złożyli grubo ponad 40 tys. podpisów.

"Pomimo trwającej wojny, Szwajcaria dalej gości wspólniczkę reżimu Putina. Nadszedł czas, by Szwajcaria coś zrobiła i połączyła Alinę 'Evę Braun' Kabajewę z jej 'Fuhrerem'" - czytamy w petycji. W chwili pisania tekstu podpisało ją już ponad 43 tys. osób. Znajdziecie ją pod tym linkiem.

Po raz pierwszy we współczesnej historii wasz kraj naruszył własną neutralność, czego nie zrobił nawet wobec nazistowskich Niemiec, i przyłączył się do sankcji przeciwko Putinowi i jego otoczeniu. Teraz za to pozwalacie, by jego ulubiona kochanka i jej dzieci ukrywały się w waszych granicach!

- piszą autorzy petycji.

W petycji możemy także przeczytać o haniebnej politycznej karierze Kabajewy (o tym za chwilę). Radzą też, by władze sprawdziły, skąd pochodziły pieniądze na zakup jej posiadłości. Autorzy zamierzają też sprawdzić, czy aby kobieta nie uzyskała obywatelstwa Szwajcarii w wyniku korupcji. Jeśli znajdą na to dowody, nie będą ich trzymali w tajemnicy.

Kim jest Alina Kabajewa? To była gimnastyczka, polityczka i rzekoma kochanka Putina.

Alina Kabajewa w maju skończy 39 lat (Putin jest o 31 lat starszy). Od dziecka ćwiczyła gimnastykę artystyczną z ogromnymi sukcesami. Ma na koncie wiele tytułów mistrzyni świata i Europ, w 2000 roku zdobył brązowy medal na igrzyskach w Sydney, ale już cztery lata później wywalczyła złoto w Atenach. Właśnie w 2004 roku postanowiła zakończyć karierę sportową i iść w politykę.

Alina Kabajewa

W 2007 Kabajewa stała się deputowaną Jednej Partii (polityczne zaplecze Putina) w Dumie. Pracowała przy ustawie, która sprawiła, że organizacje pozarządowe finansowane z zagranicznych pieniędzy były wpisywane na listę agentów. Autorzy petycji przypominają też, że byłą jedną z inicjatorek ustawy nazywanej "Prawem Dimy Yakovleva", która zakazywały adopcji rosyjskich dzieci przez Amerykanów. W efekcie procedowane wnioski adopcyjne zostały przerwane, a wiele chorych sierot po prostu zmarło.

Alina Kabajewa popierała też niekonstytucyjne inicjatywy Putina, a także prawo zabraniające "gejowskiej propagandy" (podobny pomysł forsowała u nas Kaja Godek ze swoją ustawą "Stop LGBT"). W 2014 roku zrezygnowała z mandatu na rzecz bycia przewodniczącą rady nadzorczej rosyjskiego holdingu medialnego, Narodowej Grupy Medialnej. Miała tam zarabiać nawet 10 milionów dolarów rocznie.

Alina Kabajewa - kto to?

Władimir Putin miał wziąć potajemny ślub z Aliną Kabajewą. Mają mieć też czwórkę dzieci.

W 2008 roku zaczęły się też spekulacje o romansie Kabajewy z obecnie 69-letnim Władimirem Putinem. Jako pierwsza opublikowała je gazeta "Moskovsky Korrespondent", która niedługo potem została zamknięta podobno z powodów finansowych. To właśnie przez byłą gimnastyczkę miało się rozpaść małżeństwo Putina z jego żoną Ludmiłą (rozwód przypieczętowano w 2016 roku). Słynny opozycjonista Aleksiej Nawalny (uważany przez nią za najgorszego "nikczemnika" i "złodzieja") twierdzi, że wzięli potajemny ślub w 2013 roku.

Rzekoma kochanka Putina - Alina Kabajewa
REKLAMA

Na palcu Kabajewy możemy zobaczyć obrączkę, ale nigdy oficjalnie nie ogłoszono, że jest pierwszą damą. Wcześniej, w 2004 roku była zaręczona z policjantem Davidem Muselianim, ale rok później się rozstali. Zarówno ona, jak i Putin starają się nie afiszować swoim życiem prywatnym i unikają mediów w tych kwestiach. "Zawsze negatywnie reagowałem na tych, którzy wściubiają nosy i erotyczne fantazje w cudze życie" - mówił przywódca Federacji Rosyjskiej.

Plotki dotyczą nie tylko małżeństwa, ale potomstwa Kabajewy i Putina. W 2013 roku mówiła, że nie ma dzieci. Dwa lata później media donosiły, że urodziła córkę w szpitalu w Szwajcarii, a w 2019 roku bliźniaki w Moskwie. W sumie miała począć czwórkę dzieci (dwie córki i dwóch chłopców), których ojcem jest właśnie Putin (oprócz tego dyktator ma też "oficjalne" dorosłe córki z małżeństwa z Ludmiłą). Informator portalu "Page Six" donosi, że Kabajewa ukrywa się wraz z nimi w posiadłości w Szwajcarii. Wszystkie dzieci mają mieć też szwajcarskie paszporty.

* Zdjęcie główne: kadry z kanałów Olympics i Vice / YouTube

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA