REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Pojawił się nowy zwiastun Altered Carbon. Zapowiada się rewelacyjny serial

Netflix opublikował nowy zwiastun Altered Carbon, w którym po raz pierwszy zarysowano fabułę serialu.

11.12.2017
19:21
altered carbon netflix modyfikowany wegiel serial data premiery trailer 4
REKLAMA
REKLAMA

Czytelnicy Spider's Web Rozrywka mogli przeczytać o fabule Altered Carbon już wcześniej. Ale jeśli z jakiegoś powodu nasze poprzednie wpisy umknęły waszej uwadze, to pozwolę sobie jeszcze raz przypomnieć, o czym opowiadać ma nadchodzący, cyberpunkowy serial na podstawie książki Richarda Morgana o tym samym tytule.

O co chodzi w Altered Carbon?

W najnowszym zwiastunie w rolę narratora wciela się Laurens Bancroft. Jeden z najbogatszych ludzi na Ziemi, który - dzięki osiągnięciom najnowszej technologii - żyje już ponad 300 lat i przenosi swoją świadomość do coraz to nowszych, hodowanych na zamówienie ciał.

W świecie stworzonym przez Richarda Morgana nauczyliśmy się bowiem przenosić świadomość do tzw. "stosów" - swojego rodzaju czarnych skrzynek instalowanych między kręgami szyjnymi, dzięki którym ludzie mogą wymieniać swoje ciała niczym rękawiczki. O ile oczywiście ich na to stać.

Bancroft, jako jeden z najbogatszych i najstarszych ludzi na Ziemi (nazywanych w ulicznym slangu "matami"), nie ma najmniejszych problemów z zapewnieniem sobie nieśmiertelności. Dlatego wyjątkowo głupim pomysłem wydaje się być próba morderstwa Laurensa, której ktoś podjął się w jego domu.

Policja z Bay City (dawne San Francisco) z braku jakichkolwiek dowodów na udział osób trzecich, bardzo szybko uznaje sprawę za próbę samobójczą, więc Bancroft decyduje się na poszukiwanie prawdy na własną rękę.

W tym celu wyciąga z więzienia (tzw. przechowalni - skoro ciała nie są już nikomu potrzebne, to szkoda skazywać je na pobyt w więzieniu razem ze świadomością przestępców) i ściąga na Ziemię Takeshiego Kovacsa. Kovacs to były członek elitarnego oddziału Emisariuszy, który dzięki wojskowym treningom, jest w stanie odnaleźć się w niemal każdej sytuacji. W tym również w roli prywatnego śledczego.

Do lutego jest jeszcze trochę czasu. Zdążycie przeczytać książkę.

Ekranizacja Modyfikowanego Węgla ma być najdroższą produkcją zrealizowaną dotychczas przez Netflixa. Osobiście nie mogę się doczekać, żeby obejrzeć ten serial.

REKLAMA

Książka, na podstawie której powstaje ta ekranizacja, jest jedną z moich ulubionych pozycji, jeśli chodzi o gatunek cyberpunk. A najlepsze jest to, że Modyfikowany Węgiel jest pierwszą częścią znacznie bardziej rozbudowanej trylogii, w trakcie której Morgan pokazuje nam inne światy i opowiada równie ciekawe historie.

Premiera Altered Carbon została zaplanowana na 2 lutego 2018 r., czyli na piątek. Będzie można spokojnie zarwać nockę i obejrzeć całość.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA