REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy
  3. Seriale /
  4. VOD

Ta zbrodnia wstrząsnęła Ameryką ponad 100 lat temu. Powstanie dokument o sprawie, która zainspirowała twórców „Twin Peaks”

Losami bohaterów „Miasteczka Twin Peaks” żyją kolejne pokolenia widzów. Tymczasem Amazon ma w planach nakręcenie dokumentu o wydarzeniach, które zainspirowały twórców głośnego serialu. Chodzi o morderstwo sprzed ponad 100 lat.

14.07.2020
21:05
Amazon opowie o zbrodni, która zainspirowała „Miasteczko Twin Peaks”
REKLAMA
REKLAMA

Inspiracją dla fabuły serialu Marka Frosta i Davida Lyncha pt. „Miasteczko Twin Peaks”, było brutalne morderstwo z 1908 roku. Ofiarą była Hazel Irene Drew, dwudziestolatka z Sand Lake w stanie Nowy Jork. To ona była pierwowzorem pojawiającej się w serialu Laury Palmer.

O tajemniczym, opisywanym szeroko w ówczesnej prasie zabójstwie, Mark Frost miał się dowiedzieć od swojej babci mieszkającej nieopodal Sand Lake.

Najpierw książka, później ekranizacja

Obecnie trwają prace nad książką, która będzie poświęcona niewyjaśnionej sprawie sprzed grubo ponad 100 lat. „Blonde, Beautiful, and Dead” autorstwa Davida Bushmana i Marka Givensa ma ukazać się w 2021 roku. Zainteresowanie historią wyraziła firma Amazon, która chciałaby nakręcić na podstawie książki Bushmana i Givensa dokument. Za reżyserię ma odpowiadać Benjamin Alfonsi, autor filmów krótkometrażowych 

Podwójne życie Hazel Drew

Jak donoszą zagraniczne media, Hazel Drew, podobnie jak Laura Palmer, miała wieść podwójne życie, a w tle jej śmierci pojawiały się wątki związane z władzą, seksem i dużymi pieniędzmi.

Im dłużej trwało śledztwo, tym więcej zaskakujących faktów o ofierze wychodziło na jaw. W pokoju dwudziestoletniej Hazel znaleziono pakiet dwuznacznych listów podpisanych inicjałami.  Dziewczyna miała się cieszyć dużym powodzeniem u mężczyzn, a część tropów związanych z jej zabójstwem prowadziła do pobliskiego ośrodka wczasowego, gdzie miało dochodzić do regularnych orgii z udziałem młodych dziewcząt.

Tej sprawy nigdy do końca nie wyjaśniono

Sprawa Hazel Drew do dziś nie doczekała się oficjalnego wyjaśnienia. Z dokumentów, do których wiele lat temu dotarł Mark Frost, wynika jedynie, że 12 lipca ciało dziewczyny zostało wyłowione z jeziora. Dwudziestolatka miała zmiażdżoną czaszkę, a przebywające dłuższy czas w wodzie zwłoki, trudno było zidentyfikować. Tożsamość ofiary ustalono na podstawie ubrań i zębów.

Mark Frost, współtwórca „Miasteczka Twin Peaks” ma być autorem wstępu do książki dokumentującej kulisy śledztwa:

REKLAMA

To była pierwsza kryminalna historia, która mnie zaintrygowała, jeszcze gdy byłem dzieckiem

 – przekonuje scenarzysta.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA