REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Książki
  3. Filmy /
  4. Seriale

Natalie Dormer z Gry o tron w nowym serialu Amazona. Piknik pod Wiszącą Skałą – zwiastun

Przetwarzanie klasyki literatury na język serialu to zawsze trudne zadanie. A jeszcze trudniej jest zmierzyć się z jej filmową adaptacją, która jest powszechnie uważana za kultową. Obu wyzwaniom spróbuje sprostać Amazon. Oto pierwszy zwiastun produkcji Piknik pod Wiszącą Skałą.

12.04.2018
12:10
Piknik pod Wiszącą Skałą od Amazona na pierwszym zwiastunie
REKLAMA
REKLAMA

Piknik pod Wiszącą Skałą w wersji Amazona będzie sześcioczęściową mini-serią. Fabuła produkcji oparta jest na opublikowanej w 1967 roku powieści australijskiej pisarki, Joan Lindsay. Akcja książki toczy się w 1900 roku w szkole z internatem dla dziewcząt. W dniu Św. Walentego grupa studentek wybiera się na tytułowy piknik pod Wiszącą Skałą. W trakcie wycieczki trójka dziewcząt znika i nigdy nie zostaje odnaleziona.

Powieść Lindsay uznawana jest za jedną z najlepszych w historii australijskiej literatury. Atmosferyczna i zagadkowa przez wiele lat prowokowała teorie i wizje związane ze zniknięciem bohaterek. Tym bardziej, że narracja książki prowadzona jest w sposób sugerujący, że opowiedziana historia jest prawdziwa (co w rzeczywistości jest jedynie sprytnym zagraniem autorki).

Produkcja Amazona została wyprodukowana przez Jo Portera i Anthony'ego Ellisa oraz Penny Win. Za scenariusz odpowiadają Beatrix Christian i Alice Addison, zaś reżyserią zajęła się Larysa Kondracki.

W rolę dyrektorki szkoły wcieliła się znana z Gry o tron Natalie Dormer.

Oprócz niej w obsadzie produkcji znalazła się znana z Trzech Billboardów za Ebbing, Missouri Samara Weaving, a także Madeleine Madden, Lily Sullivan, Lola Bessis, Yael Stone, Anna McGahan, Sibylla Budd, Ruby Rees i Inez Curro.

 class="wp-image-152883"
REKLAMA

Serialowy Piknik będzie musiał zmierzyć się z legendą filmowej wersji z 1975 roku. Dzieło Petera Weira do dzisiaj uznawane jest za jedną z najlepszych adaptacji w dziejach. Dzięki doskonałym zdjęciom, klimatycznej muzyce i scenariuszowym zagrywkom Weir nadał powieści dodatkowego smaczku, robiąc z niej w tym mocniejszą opowieść o seksualności, dorastaniu i niewinności.

Premiera serialu Piknik pod Wiszącą Skałą na Amazonie już 25 maja.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA