REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD

Subiektywna lista oryginalnych produkcji Amazona, które warto obejrzeć

Amazon Prime nie jest serwisem VOD, którego nazwę w Polsce wymieniamy razem z największymi na rynku. Nie mam na myśli tutaj wielkości serwisu – ale o subiektywną rozpoznawalność. Jednak jego oferta pod wieloma względami przewyższa innych gigantów video. Dla mnie osobiście największą wartością jest dobry zbiór seriali oraz doskonałe klasyczne filmy (często sprzed kilku dekad), których na próżno szukać gdzie indziej. Mimo to oferta VOD Amazon Prime często ląduje "pod radarem" i nie każdy zdaje sobie sprawy, co tam może znaleźć.

03.08.2020
18:26
7500 film recenzja amazon prime
REKLAMA
REKLAMA

Jednak największą unikalną wartością serwisu są programy oryginalne - takie które zostały wyprodukowane na zamówienie Amazon. To właśnie one stanowią o sile usługi - między innymi dlatego, że tych pozycji nie zobaczymy nigdzie indziej. Są wśród nich zarówno seriale, jak i programy telewizyjne i dokumentalne ale i filmy pełnometrażowe.

Jako użytkownik Amazon Prime od wielu miesięcy (właśnie sprawdziłem - dołączyłem do usługi w momencie, kiedy zaczęła ona być oficjalnie dostępna w Polsce - w 2017 roku), więc znam jej ofertę dość dobrze.

Postanowiłem przygotować 10 pozycji, które warto zobaczyć, a których nie znajdziesz nigdzie indziej, dzięki temu właśnie, że są to oryginalne produkcje Amazon. Nie jest to obiektywny wybór i jest mocno podyktowany moimi osobistymi gustami - co oznacza, że zapewne jesteś w stanie znaleźć kolejnych kilkadziesiąt oryginalnych pozycji, o których nie słyszałem.

Jeśli ktoś nie miał okazji zapoznać się z platformą, może teraz szybko nadrobić zaległości, szczególnie jeśli ma abonament w Play. Fioletowy operator daje swoim abonentom dostęp do Amazon Prime Video na 6 miesięcy w prezencie – tak po prostu - bez zobowiązań. Aby uzyskać dostęp do Prime, wystarczy aktywować usługę w Play24.

Marvellous Mrs. Maisel

Fikcyjna, ale pokazująca prawdziwe środowisko, wydarzenia i postaci opowieść o... żydowskiej bogatej pani domu, która w latach 50. postanawia zostać komikiem. Portret obyczajów, nowojorskich elit (i nie tylko) oraz doskonała komedia charakterów.

The Boys

Ekranizacja słynnego komiksu, będąca dekonstrukcją etosu superbohaterów. Gdyby superbohaterowie pojawili się w naszej rzeczywistości, szybko pojawiła by się duża firma (tutaj dysponująca budżetami na filmy i parkami rozrywki karykatura firmy Disney), która próbowała by ich monetyzować. W tej ponurej rzeczywistości spotykamy głównego bohatera, którego dziewczyna ginie jako "straty uboczne" działań superbohaterów. Kolejny sezon The Boys już na początku września.

Philip K. Dick Electric Dreams

Philip K. Dick był wizjonerem science fiction. Osobiście bardziej cenię go za opowiadania niż większość powieści. Electric Dream to ekranizacja opowiadań właśnie. Widz otrzymuje mieszankę Black Mirror ze Strefą Mroku. Wśród aktorów znajdziemy m.in. Bryana Cranstona.

The Expanse

Fanowski ulubieniec - space opera (a niektórzy mówią, że kosmiczny western), która po zakończeniu produkcji przez SyFy Channel została zakupiona, a następnie kontynuowana przez Amazon. Akcja serialu dzieje się 200 lat w przyszłości, podczas gdy ludzkość ma za sobą kolonizację Układu Słonecznego.

Upload

Ten serial był dla mnie tegorocznym objawieniem. Stworzona przez znanego z amerykańskiego The Office Grega Danielsa komedia opowiada o niedalekiej przyszłości, w której możemy przesłać swoich ukochanych zmarłych na wieczne wakacje w zarządzanych przez wielkie korporacje zaświatach.

Tom Clancy’s Jack Ryan

Trudno nam ocenić, jak ważną postacią w amerykańskiej mitologii jest stworzony przez Toma Clancy Jack Ryan. Do Ryanverse należą przecież nawet takie stare hity filmowe jak Polowanie na Czerwony Październik. W Jacku Ryanie seria zyskuje współczesne oblicze konfliktu z islamskimi fundamentalistami. Dla mnie seria zastąpiła z powodzeniem serial 24 godziny. W roli Ryana wystąpił znany z Cichego miejsca John Krasinsky.

The Man in the High Castle

To już druga ekranizacja prozy Philipa K. Dicka w tym zestawieniu. Na podstawie klasycznej powieści o alternatywnej historii, w której państwa Osi wygrywają II Wojnę Światową powstał serial, w którym śledzimy losy członków ruchu oporu. Jest klimat!

Good Omens

Terry Pratchett. Neil Gaiman. Już te dwa nazwiska powinny przyciągnąć miłośników fantastycznej prozy. Efektem ich współpracy była książka Dobry omen, opowiadająca o współpracy anioła i demona w obliczu nadchodzącego końca świata. W głównych rolach David Tennant (Doctor Who), Martin Sheen i... angielski humor.

The Tick

Kolejny serial pokazujący w krzywym zwierciadle superbohaterów. W tej luźnej adaptacji komiksu Kleszcz, obserwujemy tytułowego superbohatera w niebieskim kostiumie, walczącego z superzłoczyńcą Terrorem. Wszystko z przymrużeniem oka.

7500

Pełnometrażowy film z Josephem Gordon Levittem w roli głównej. Film, mimo że praktycznie cały rozgrywa się na pokładzie porwanego samolotu, jest trzymającym w napięciu thrillerem o tym, jak zachowujemy się w obliczu niebezpieczeństwa. Docenić można też realistyczne przedstawienie pracy załóg samolotów pasażerskich.

REKLAMA

Wykorzystałem dziesięć przewidzianych miejsc, a nie wspomniałem o takich produkcjach, jak Star Trek: Picard, Hunters  z Alem Pacino w roli głównej czy o prowadzonym przez kultową trójkę (Jeremy Clarkson, Richard Hammond, James May) programie motoryzacyjnym Grand Tour. Prime Video po prostu warto wypróbować - treści do oglądania na pewno w nim nie zabraknie. Jeśli jesteś abonentem Play mamy dla ciebie dobrą wiadomość: możesz aktywować Amazon Prime na 6 miesięcy w ramach promocji „6 miesięcy od Play”.

*Materiał powstał we współpracy z siecią Play.
var __collector_config = { publisher: '856CE691-D5EE-47E1-9CC9-391866A725BE', contentid: 'aws_z60', title: 'Islay', author: 'projekt', category: 'kategoria_a', tags: 'tag1,tag2,tag3' }; (function() { var s = document.createElement('script'); s.async = true; s.type = 'text/javascript'; s.src = 'https://connect-lb.islay.tech/analyzer/collector.min.js?x='+(new Date().getTime())+'&id='+__collector_config.publisher; (document.getElementsByTagName('head')[0]||document.getElementsByTagName('body')[0]).appendChild(s); })();

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA