REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Amazon wyprodukuje kolejny serial. Amerykanie znowu biorą się za skandynawską prozę

Amazon staje się coraz poważniejszym graczem na rynku seriali. Platforma wyprodukuje kolejny tytuł, tym razem adaptując prozę dwóch Dunek, Lene Kaaberbol i Agnete Friis. Pisarki są autorkami tajemniczych thrillerów poświęconych Ninie Borg i dziwnych wydarzeniach z jej udziałem. 

02.04.2015
10:42
Amazon robi kolejny serial. Tym razem adaptuje skandynawską prozę
REKLAMA
REKLAMA
chłopiec w walizce
REKLAMA

Trzytomowy cykl o Ninie Borg otwiera powieść "Chłopiec w walizce". Fabuła książki opowiada o pielęgniarce Czerwonego Krzyża, która pewnego dnia dostaje telefon od swojej przyjaciółki Karen, która prosi ją, by ta odebrała coś z przechowalni bagażu i zajęła się tą sprawą. Kiedy Nina dociera na dworzec, w skrzynce na bagaże znajduje walizkę, a w niej... trzyletniego chłopca. Maluch żyje, ale jest wykończony i przerażony tym, co się stało. Borg zaczyna podejrzewać, że chłopiec jest ofiarą przemytu. Postanawia uratować dziecko oraz poznać prawdę o tym, co je spotkało. Jeszcze nie wie, jak straszne rzeczy kryją się za tym wydarzeniem...

Autorką scenariusza ma być Kirsten Sheridan, a producentami wykonawczymi Joshua Maurer i Alixandre Witlin. Nie wiadomo jeszcze kto miałby wcielić się w główną rolę, ani na kiedy planowana jest premiera serialu.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA