REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Amerykanie stworzą swój "Dekalog". Będzie remake serii filmów Krzysztofa Kieślowskiego

Krzysztof Kieślowski to jeden z najwybitniejszych polskich twórców kina. Jest autorem filmów takich jak  "Amator", "Przypadek", "Krótki film o zabijaniu", "Podwójne życie Weroniki", a także serii "Dekalog", nawiązującej do Dziesięciu Przykazań i powstałej w 1988 roku (premiera rok 1989). Amerykanie stwierdzili, że to wybitne dzieło musi mieć i zachodnią wersję. Stacja NBC ogłosiła, że powstanie remake 10-odcinkowego cyklu Kieślowskiego.

18.02.2015
9:57
Będzie remake serii Dekalog Krzysztofa Kieślowskiego
REKLAMA
REKLAMA
dekalog kieslowski

Autorem scenariusza do nowej wersji "Dekalogu" będzie Todd Ellis Kiessler, którego kojarzyć możemy z serialem "Żona idealna". Wśród producentów, oprócz Kiesslera, znajdą się Stephen McPherson, Debra Stasson i Beata Pisula. Amerykańską wersję "Dekalogu" nakręci firma Entertainment One na zlecenie NBC. Akcja serialu będzie rozgrywać się w Bostonie.

"Dekalog" jest jednym z najbardziej znanych tworów Krzysztofa Kieślowskiego. Seria polskiego reżysera oparta jest na zbiorze Dziesięciu Przykazań. Każda nowela opowiada jakąś inną historię, ale poszczególne losy bohaterów się przeplatają. W "Dekalogu" wystąpiły wielkie gwiazdy polskiego kina, takie jak Joanna Szczepkowska, Artur Barciś, Maja Komorowska, Krystyna Janda, Krzysztof Globisz czy Mirosław Baka.

REKLAMA

Dwie części "Dekalogu" zostały przedstawione również jako pełnometrażowe filmy. W roku 1987 powstał "Krótki film o zabijaniu", a w w 1988 "Krótki film o miłości", który swoją premierę miał rok później.

Cykl Kieślowskiego nie odwzorowuje dokładnie Dziesięciu Przykazań przez pryzmat wiary chrześcijańskiej, a jest wariacją na ich temat. Seria porusza problemy egzystencjalne, etyczne i moralne.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA