REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Książki
  3. Seriale

Amerykańscy bogowie Neila Gaimana trafią do telewizji? Gdzieś już to słyszeliśmy…

Informacje o tym, że powieść Amerykańscy bogowie (American Gods) ma się doczekać serialowej adaptacji krąży od naprawdę długiego czasu i przyprawia fanów Gaimana o ból głowy. Jeszcze niedawno słyszeliśmy, że serial ma trafić do HBO, teraz natomiast dowiadujemy się, że produkcją Amerykańskich bogów ma się zająć FremantleMedia (The Returned, Tomorrow People).

04.02.2014
10:57
Amerykańscy bogowie jako serial
REKLAMA
amerykańscy bogowie
REKLAMA

Wraz z FremantleMedia, w procesie produkcyjnym miałby brać udział także Gaiman, nie wiadomo jednak do jakiej stacji serial miałby trafić. Dla tych którzy nie zaznajomili się z książką (do czego zachęcam) pokrótce wyjaśniam. Fabuła powieści skupia się na Cieniu (Shadow Moon), byłym skazańcu. Cień po odsiadce wyroku za pobicie brata się z panem Wednesday, który zatrudnia go jako swojego ochroniarza w podróży po USA.

REKLAMA

Jak się okazuje, Wednesday okazuje się być kimś więcej niż tylko podróżnikiem odwiedzających swoich starych i schorowanych przyjaciół. Przyjaciel Cienia zbiera armię starych bogów (biblijnych i mitologicznych) i zamierza iść na wojnę z nowymi bogami (pieniądza, sławy, technologii). W czasie podróży, Cień dowie się również, że nie jest zwykłym Kowalskim, jak do tej pory sądził.

Książka Amerykańscy bogowie w 2002 roku zgarnęła wiele nagród w kategorii najlepsza powieść i od dwunastu lat powiększa grono swoich fanów. Od trzech lat plotki o produkcji serialu budzą nadzieje fanów, miejmy nadzieję, że tym razem się uda.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA