REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się

Trwa walka z homofobią na Instagramie Andrzeja Dudy. Oczywiście w komentarzach

Andrzej Duda z całym swoim zapleczem politycznym, czyli Zjednoczoną Prawicą, poszedł na wojnę ze społecznością LGBT+. Sprawa wyszła już poza granice naszego kraju. I nie chodzi tylko o to, że pisały o niej zagraniczne media. Jeden z tiktokerów nakłonił swoich fanów, aby komentowali media społecznościowe naszego prezydenta. Nie trzeba było im dwa razy powtarzać. 

22.06.2020
9:52
Andrzej Duda lgbt
REKLAMA
REKLAMA

Kampania prezydencka jest już na ostatniej prostej. Kiedy do gry o przywództwo w naszym kraju wszedł Rafał Trzaskowski obóz rządzący poczuł, że grunt pali im się pod nogami. Politycy Zjednoczonej Prawicy postanowili więc wywołać wewnętrzną wojnę ideologiczną. Za wroga „polskości” obrali sobie społeczność LGBT. Zaczęło się od jednego postu na Twitterze, w którym Joachim Brudziński napisał:

Polska bez LGBT jest najpiękniejsza.

Słowa te bardzo szybko wywołały burzę w internecie.

Swojego kolegę wzięli więc w obronę politycy z jego obozu. W „Faktach po faktach” poseł Jacek Żalek zaczął odpowiedź na jedno z pytań, twierdząc, że LGBT (mylił skrótowiec i mówił LBGT) to nie są ludzie. Dla prowadzącej program Katarzyny Kolendy-Zaleskiej było to za wiele i zakończyła rozmowę z posłem. Potem na swoim wiecu w podobne tony uderzył Andrzej Duda.

Cała dyskusja toczy się tak jak zwykle w Polsce. Jedni twierdzą, że LGBT to ideologia i chcą, żeby zniknęła z naszego kraju, a inni próbują tłumaczyć, że LGBT oznacza ludzi nieheteronormatywnych. Oczywiście do porozumienia w tej sprawie nie dojdzie, bo każdy broni swoich racji.

Dyskusja jest na tyle nośna, że zaangażowali się w nią osoby spoza granic naszego kraju.

O sprawie pisał nawet „The Guardian”. Zagraniczne media komentujące sytuacje w naszym kraju to jednak tylko czubek góry lodowej. Nie spodobała się ona też wielu internautom. Wśród nich znalazł się tiktoker znany pod nickiem Alphabetmafia. Nagrał on kilka filmików na ten temat:

Rozpoczęła się więc walka o równe prawa i próba nauczenia polityków przyzwoitości. Andrzej Duda co prawda ma konto na Tiktoku, ale zapewne ani on, ani nikt z jego otoczenia nie zapuszcza się w te rejony medium. Dlatego prawdopodobnie nikt nie zauważył znaków ostrzegawczych, przed tym co nadeszło potem.

Alphabetmafia zaktywizował bowiem swoich fanów.

W jednym ze swoich filmików namawia obserwujących, aby zaatakowali Instagram Andrzeja Dudy komentarzami. I to nie byle jakimi, bo chodzi mu o „fairy comments”, czyli one-linery, wredne komentarze z zaskakującym twistem na końcu:

@alphabetmafiaReply to @www.homosexualrat.com I mean you mess with the ##lgbtcommunity you really gonna get what’s coming ##lgbt ##lgbtrights ##poland♬ original sound - alphabetmafia

I cóż, nie trzeba było długo czekać, aby przekonać się o tym, jak bardzo wredni są internauci. Pod zdjęciami Andrzeja Dudy na Instagramie pojawiają się tysiące komentarzy, a większość z nich jest po angielsku i utrzymane są w podobnym tonie. Przeczytamy w nich m.in.:

Jak powiedziała Dory, płyń dalej, chociaż w twoim przypadku myślę, że lepiej by było żebyś utonął.

Zresztą zarezerwujcie sobie trochę czasu i poczytajcie sami:

Sam tiktoker jest bardzo zadowolony z aktywności swoich fanów:

Aktualizacja [22.06.2020, godz. 14:20]

REKLAMA

Wszystkie komentarze zniknęły i administrator profilu zablokował możliwość dodawania nowych.

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj serwis Rozrywka.Blog w Google News.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA