REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. YouTube
  3. Dzieje się

Andrzej Duda zostanie przepytany przez youtubera. Prezydent wystąpi na kanale Imponderabilia

Trwa wzmożona kampania prezydencka przed II turą wyborów. Ostatnie dni upłynęły obu kandydatom na dyskusji o debacie prezydenckiej, ale Andrzej Duda najwyraźniej postawił raczej na formułę indywidualnych wywiadów. Prezydent ma być w przyszłym tygodniu gościem kanału Imponderabilia i youtubera Karola Paciorka.

03.07.2020
15:53
andrzej duda youtube
REKLAMA
REKLAMA

Kampania przed II turą wyborów na prezydenta RP powoli zbliża się do ostatniej prostej. Część wyborców ma już swojego kandydata, ale według sondaży przeprowadzanych przez różne pracownie wynika, że wciąż spory odsetek głosujących nie ma pewności, kogo poprzeć. Pomocą w rozwiązaniu tego dylematu mogłyby stać się debaty między Andrzejem Dudą i Rafałem Trzaskowskim, ale brak zgody co do mediów przeprowadzających te wydarzenia stawia całą inicjatywę przed coraz większym znakiem zapytania.

Zamiast otwartej debaty Andrzej Duda postawił na medialne komunikowanie się z wyborcami poprzez wywiady. W miniony czwartek prezydent pojawił się w programie „Gość Wydarzeń” na antenie Polsat News, a w następnym tygodniu wystąpi również w przestrzeni internetowej. Po raz pierwszy w historii urzędująca głowa państwa udzieli bowiem wywiadu youtuberowi.

Andrzej Duda będzie gościem kanału Imponderabilia. Rozmowę z prezydentem przeprowadzi Karol Paciorek.

Jak wynika z informacji medialnych, kandydat Prawa i Sprawiedliwości spotka się z popularnym youtuberem w środę, a materiał zostanie wyemitowany dzień później – 9 lipca. Nagranie potrwa około godziny, a prezydent nie otrzyma wcześniejszego wglądu w pytania (oskarżenia o dokładną znajomość tematów pojawiały się choćby w kontekście debaty przed I turą organizowanej przez TVP). Ustalenia terminu wywiadu trwały od końca lutego.

REKLAMA

Karol Paciorek rozmawiał wcześniej ze pozostałymi istotnymi kandydatami w wyborach (Rafałem Trzaskowski, Robertem Biedroniem, Szymonem Hołownią, Konradem Bosakiem i Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem). Będzie więc jedynym twórcą działającym w obrębie polskiego YouTube'a, który przekaże swoim widzom pełen obraz poglądów polityków biorących udział w prezydenckim wyścigu. Fact-checkingiem wideo z Andrzejem Dudą ma zająć się portal Demagog.org.pl.

Wcześniejsze rozmowy z kandydatami znajdziecie na kanale Impoderabilia.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA