REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. YouTube

Zobacz świetną animację mówiącą o tym, by nigdy się nie poddawać

Ostatnimi czasy moim nawykiem stało się wyszukiwanie ciekawych animacji i filmów krótkometrażowych na Vimeo. Jeden z moim przyjaciół powiedział kiedyś, że animacja to najwyższa forma sztuki filmowej, bo tutaj wszystko jest w twoich rękach i to do ciebie zależy, jak będzie wyglądać całość; nie możesz powiedzieć na przykład, że aktorzy nie dali z siebie wszystkiego.

15.04.2015
10:35
Ascension - świetna animacja o tym, by nigdy się nie poddawać
REKLAMA
REKLAMA

Takie produkcje jak "Ascension" udowadniają, że animacje to rzeczywiście coś wspaniałego, robiącego wrażenie, zwłaszcza jeśli myślimy o procesie całej kreacji, tworzenia. Za powstanie filmu odpowiedzialnych jest sześć osób, m. in. Thomas Bourdis i Martin de Coudenhove. "Ascension" jest opowieścią o dwóch mężczyznach, którzy wspinają się po ośnieżonych górach, w trudnych warunkach. Ich celem jest dotarcie na sam szczyt, by tam umieścić rzeźbę świętej postaci. Po drodze spotka ich wiele zawirowań, nie świadczących bynajmniej o tym, że boska moc ma ich w swojej opiece.

"Ascension" to genialnie zrealizowana historia, która jest symbolem wiary, także tej we własne siły. Film mówi o tym, by się nie poddawać, by dążyć do celu, pomimo przeszkód. By współpracować, choć to nie zawsze zdaje egzamin.

Produkcja powstawała ponad rok, a jej premiera odbyła się w w 2013 roku. Do jej stworzenia potrzebowano 19 tysięcy godzin pracy, 20 komputerów i 11 tysięcy obrazów. Animacja zdobyła wiele prestiżowych nagród, pełną ich listę znajdziecie TUTAJ.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA