REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy
  3. Seriale /
  4. VOD

Seans na Dzień Dziecka? Polecamy najlepsze produkcje animowane, m.in. studia Ghibli i Pixara

Każdy był kiedyś dzieckiem. Dlatego dzisiaj jest święto nas wszystkich. A czy jest lepszy sposób na celebrację tego dnia niż obejrzenie animacji? Siadajcie ze swoimi pociechami i przenieście się do bogatego i kolorowego świata.

01.06.2020
9:10
Najlepsze filmy i seriale animowane na Dzień Dziecka
REKLAMA
REKLAMA

Na liście znalazły się zarówno filmy pełnometrażowe, jak i seriale. Wszystkie są animowane i dostępne w serwisach VOD. Wśród podanych tytułów każdy znajdzie coś dla siebie i niezależnie od wieku będzie się przy tym świetnie bawił.

Szybcy i wściekli: Wyścigowi agenci

Premiera dziewiątej części „Szybkich i wściekłych” została przesunięta z powodu pandemii koronawirusa. Fani serii na pocieszenie mogą urządzić maraton wszystkich jej poprzednich odsłon. Ale można też usiąść samemu, bądź z dzieckiem i obejrzeć „Wyścigowych agentów”. W tym serialu animowanych nastolatki mają równie ciekawe gadżety co Dominic Toretto i jego ekipa, a gdy siadają za kierownicą nie ma dla nich rzeczy niemożliwych. Zresztą sam wspomniany bohater pojawia się tutaj epizodycznie. W oryginalnej wersji językowej możecie więc usłyszeć głos Vina Diesela.

Serial dostępny na platformie Netflix.

Odlot

Wszyscy znamy ten film na pamięć. Niemniej podczas każdego seansu bawi on i wzrusza tak samo. Historia niezwykłej przyjaźni między zgorzkniałym staruszkiem i młodym harcerzem pełna jest wyjątkowych przygód, z których bohaterowie i widzowie mogą wyciągnąć ciekawe wnioski. Produkcja idealnie nadaje się na wieczorny, rodzinny seans.

Film dostępny jest na platformach VOD.pl, Rakuten, Chili i iTunes.

Lego Przygoda 1 & 2

W tych filmach, zgodnie ze słowami jednej z piosenek: życie jest czadowe. Figurki Lego walczą o przetrwanie swojego świata. Czeka ich dużo przygód i zabawy. Dla dzieci będzie to miła, grzeczna i kolorowa rozrywka. A dorosłym najbardziej spodobają się odniesienia do popkulturowych hitów. Po seansie każdy będzie zadowolony.

Obie części dostępne są na platformach HBO GO, Rakuten i Chili.

W głowie się nie mieści

Ta animacja Pixara dostała owacje na stojąco po projekcji na festiwalu w Cannes. Czy potrzeba większej zachęty? Nieważne, ile macie lat. Opowieść o emocjach kierujących życiem małoletniej Riley rozbawi, wzruszy i zmusi do refleksji. Znajdziecie tu mnóstwo inteligentnego humoru, dynamiczną akcję i kilka odniesień do innych dzieł popkultury. Słowem wszystko co trzeba, aby miło spędzić półtorej godziny.

Film dostępny jest na paltformach HBO GO, VOD.pl, Rakuten, Chili i iTunes.

Młodzi Tytani: Akcja

Oglądanie tego serialu z dzieckiem może być ryzykowne. Tytułowi superbohaterowie nie są wzorem do naśladowania. Kiedy nie walczą ze złem, to lubią się lenić, dobrze bawić, kłócić między sobą i jeść niezdrowe żarcie. Typowa młodzież z supermocami. Nawet jeśli nie ma tu walorów edukacyjnych, to jest mnóstwo absurdalnego humoru, z którego będziecie się śmiać jeszcze długo po seansie.

Serial dostępny jest na platformie Netflix.

Ruchomy zamek Hauru

W 2006 roku film ten dostał nominację do Oscara. Większą zachętą do seansu będzie jednak nazwisko jego twórcy. Za produkcję Studia Ghibli odpowiada bowiem Hayao Miyazaki. Wiadomo więc, że seans będzie niezwykłym doświadczeniem. W „Ruchomym zamku Hauru” pełno jest magii, która zaczaruje widzów w każdym wieku. Fabuła skupia się na 18-latce. Czarownica zamieniła ją w starszą kobietę. Dziewczyna po zawarciu umowy z demonem mieszkającym w tytułowym zamku może odzyskać swoje młode ciało i dawne życie.

Film dostępny jest na platformie Netflix.

Star Trek: Animowana seria

Śmiało dążyć tam, gdzie nie dotarła jeszcze żadna animacja. Serial na podstawie jednego z największych popkulturowych fenomenów w historii opowiada o losach dobrze wszystkim znanej załogi Enterprise. Kapitan Kirk wraz ze współpracownikami przemierza galaktykę, natrafiając na różne, mniej lub bardziej niebezpieczne przygody.

Serial dostępny jest na platformie Netflix.

Pingwiny z Madagaskaru

REKLAMA

Nie byli głównymi bohaterami hitowego „Madagaskaru”, a mimo to skradli całe show. Dlatego spin-off był tylko kwestią czasu. W serialu pingwiny wykonują kolejne misje w nowojorskim zoo. Wszystko pod wodzą Skippera. Oczywiście za każdym razem w ten czy inny sposób przeszkadza im król Julian.

Serial dostępny jest na platformie HBO GO.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA