REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy
  3. Seriale

Animowany „Wiedźmin” od Netfliksa? Trwają prace nad „The Witcher: Nightmare of the Wolf”

Wszystko wskazuje na to, że fani „Wiedźmina” nie będą musieli czekać do 2021 roku, aby powrócić do serialowego świata z prozy Andrzeja Sapkowskiego. Pojawiły się bowiem informacje, że trwają pracę nad „The Witcher: Nightmare of the Wolf”.

22.01.2020
10:45
Animowany Wiedźmin. Netflix i "The Witcher: Nightmare of the Wolf"
REKLAMA
REKLAMA

Jeszcze przed premierą „Wiedźmina” ogłoszono, że na 1. sezonie się nie skończy. I chociaż serial pojawił się na platformie niedawno, coraz więcej wiemy o jego kolejnej odsłonie. Jak się jednak okazuje, aktorska adaptacja prozy Andrzeja Sapkowskiego to nie jedyna gratka dla fanów słowiańskiej fantastyki, jaka trafi za jakiś czas na platformę Netflix. Nie powinno to nikogo dziwić.

1. sezon „Wiedźmina” okazał się wielkim sukcesem serwisu VOD.

Jak się dowiedzieliśmy z komunikatu giełdowego z ostatniego kwartału 2019 roku, „Wiedźmin” był najchętniej oglądanym nowym serialem w historii platformy. Netflix wykorzysta więc jego popularność do cna.

Jak podaje portal RedanianIntelligence na stronie Gildii Scenarzystów Ameryki Zachodniej (Writers Guild of America West) pojawiła się informacja, jakoby Beau DeMayo odpowiadał za scenariusz do projektu o nazwie „The Witcher: Nightmare of the Wolf”.

Pod takim tytułem kryje się animowana adaptacja prozy Andrzeja Sapkowskiego. Będzie to film pełnometrażowy osadzony w świecie znanym z wiedźmińskiej sagi. Ma również być powiązany fabularnie z serialem Netflixa.

Prawdopodobnie dzięki niemu twórcy wypełnią luki fabularne z 1. sezonu.

Co więcej, redaktorzy wspomnianego portalu odkryli, że aktorka głosowa Harrieta Kershaw ma w swoim CV tytuł „Wiedźmin” i datę premiery wyznaczoną na 2020 rok. Już niedługo można więc spodziewać się kolejnych informacji.

Możemy też już wyrobić sobie oczekiwania co do samej animacji i jej fabuły. Nazwisko Beau DeMayo nie znalazło się przy projekcie przypadkiem. Jest on jednym ze scenarzystów serialu. Napisał scenariusz do 3. odcinka 1. sezonu i odpowiada za scenariusz do jednego z odcinków, jakie złożą się na 2. odsłonę serialu.

REKLAMA

Sygnowany jego nazwiskiem odcinek „Betrayer Moon” był utrzymany w klimacie grozy. Dlatego w animacji pewnie również znajdzie się miejsce na odrobinę horroru.

Co do obsady, to można się spodziewać, że oprócz wspomnianej Harriety usłyszymy również Henry’ego Cavilla.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA