REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Anita Lipnicka i Basia Bulat ekskluzywnie na Deezerze

Polska muzyka żyje i ma się dobrze. Co prawda ci, którzy kiedyś święcili triumfy na listach przebojów i festiwalach w Opolu i Sopocie już zeszli do muzycznego podziemia i alternatywy, jednak nigdy nie przestali tworzyć muzyki. Dzięki Deezerowi mamy już teraz przyjemność posłuchać dwóch pań z naszego kraju, o których złego słowa powiedzieć nie można.

26.09.2013
8:49
Anita Lipnicka i Basia Bulat ekskluzywnie na Deezerze
REKLAMA

Na początek, przedstawimy wam Basię Bulat. Możecie jej nie kojarzyć, i to nic dziwnego. Basia, chociaż dorastała w Kanadzie, jest rodowitą Polką. Możemy być z niej dumni, bowiem jest jedną z niewielu naszych rodaczek, które osiągnęły sukces na zagranicznych rynkach. Dziwniejszym jest też, że Basia trzymała się trochę z dala od naszego kraju. Można było ją raz zobaczyć w Polsce - wystąpiła jako support na warszawskim koncercie Arcade Fire. 981597_10151865411809577_561895925_o

REKLAMA

Basia tworzy nieskomplikowany, czarujący folk. Główną rolę u niej odgrywają klawisze oraz specyficzny instrument jakim jest autoharfa. "Tall Tall Shadow" jest czwartym studyjnym albumem Basi. Dzięki Deezerowi możemy go słuchać już teraz przed oficjalną prermierą (która nastąpi 30 września).

REKLAMA

Za to Anity Lipnickiej raczej wam nie musimy przedstawiać. To ona z Varius Manx śpiewała "Piosenkę księżycową" i "Pocałuj noc", po odejściu z zespołu mówiła że "Wszystko się może zdarzyć", potem skrzyżowała swoje życie artystyczne z Johnem Porterem (które potem połączyła z życiem prywatnym) nagrywając z nim pięć autorskich płyt. W 2009 roku ukazała się pierwsza od dwunastu lat solowa płyta Anity "Hard Land Of Wonder". Teraz jedna z najpopularniejszych polskich wokalistek wraca z nowym materiałem - "Vena Amoris".

Lipnicka nie musi już nic nikomu udowadniać, nie musi tworzyć kolejnych przebojów. Wystarczy że nagrywa muzykę porządnej klasy. Taką właśnie słyszymy na "Vena Amoris", które już możemy odsłuchać przedpremierowo na Deezerze. Właściwa premiera krążka została wyznaczona na drugiego października.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA