REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Anita Lipnicka i John Porter wracają do wspólnego grania. Już w lipcu specjalny i nieprzyzwoity koncert

Anita Lipnicka i John Porter przez wiele lata tworzyli duet tak w życiu prywatnym, jak i zawodowym. W 2008 roku wraz z płytą „Goodbye” zakończyła się jednak ich wspólna muzyczna podróż. A przynajmniej tak wydawało się do tego tygodnia. Lipnicka i Porter ogłosili bowiem specjalny koncert dostępny również w formie online.

16.06.2020
11:55
anita lipnicka john porter
REKLAMA
REKLAMA

Była wokalistka Varius Manx i walijski muzyk mieszkający od kilku dekad w Polsce po raz pierwszy nagrali razem piosenkę w 2002 roku. For You miało być pojedynczym projektem, ale Lipnicka i Porter szybko dostrzegli między sobą muzyczną chemię. Ich współpraca najpierw poskutkowała albumem „Nieprzyzwoite piosenki”, który pokrył się platyną i przyniósł duetowi nagrodę Fryderyka. Pochodzące z płyty utwory z Bones of Love na czele obecnie cieszą się statusem dzieł kultowych. A przecież również kolejne wydawnictwa w postaci „Inside Story”, minialbumu „Other Stories” i „Goodby” cieszyły się dużą popularnością wśród słuchaczy.

Anita Lipnicka i John Porter konsekwentnie odmawiali jednak wspólnego grania po 2008 roku. Mało kto spodziewał się, że jeszcze kiedykolwiek ujrzymy ich razem na scenie. Co dokładnie zmieniło się w nastawieniu obojga artystów, że już za niecały miesiąc będzie można wysłuchać ich największych hitów? Okazuje się, że pomogły w tym planowane jubileusze i pojawienie się pandemii koronawirusa. Trasa koncertowa z okazji 25-lecia pracy twórczej Lipnickiej została bowiem przerwana w połowie, a koncerty Portera zorganizowane ze względu na 40. rocznicę wydania płyty „Helicopters” w ogóle nie doszły do skutku. Muzycy uznali więc, że dobrze będzie wykorzystać przymusową przerwę na wspólny występ.

Anita Lipnicka i John Porter zagrają razem 4 lipca w warszawskim studiu LAS. Koncert będzie można też śledzić online.

Możliwość obejrzenia tego jedynego w swoim rodzaju występu zostanie udostępniona pierwszej setce fanów, którzy zdecydują się na zakup kosztującego 249 zł biletu. Z powodu ograniczeń związanych z koronawirusem większa liczba uczestników nie jest dozwolona. Na szczęście organizatorzy pomyśleli o idealnym rozwiązaniu na tę okoliczność.

„Nieprzyzwoity koncert” będzie można także śledzić w formie online. Wystarczy wykupić dostęp do transmisji live w cenie 29 zł. Obowiązuje ona do 25 czerwca, potem aż do 3 lipca wzrośnie do 39 zł, zaś w dniu wydarzenia będzie trzeba zapłacić aż 45 zł. Dlatego warto się pospieszyć. Tym bardziej, że nie wiadomo, kiedy podobno okazja się powtórzy.

REKLAMA

Bilety na koncert duetu Lipnicka-Porter znajdziecie TUTAJ.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA