REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Anna Jurksztowicz i Andrzej Piaseczny we wspólnej piosence. Teledysk do „Kochanie, ja nie wiem” promuje nową płytę artystki

Anna Jurksztowicz obchodzi w tym roku 35-lecie swojej działalności artystycznej. Z tego powodu już we wrześniu pojawi się nowa płyta piosenkarki. Tymczasem w sieci pojawił się promujący krążek teledysk do utworu Kochanie, ja nie wiem, w którym prócz artystki usłyszymy również Andrzeja Piaseckiego.

17.07.2020
18:46
Anna Jurksztowicz andrzej piaseczny piosenka płyta
REKLAMA
REKLAMA

35 lat minęło... - może sparafrazować słynny utwór Anna Jurksztowicz. W tym roku obchodzi bowiem 35-lecie swojej działalności artystycznej. Z tej okazji już 4 września ukaże się jej nowy album, na który fani musieli nieco poczekać, bo jej ostatni krążek „O miłości, ptakach i złych chłopakach” pojawił się na sklepowych półkach w 2018 roku. Wszystko jednak wskazuje na to, że piosenkarka powraca w znakomitej formie, do jakiej wszystkich nas przyzwyczaiło.

„Jestem taka sama” - nowa płyta Anny Jurksztowicz

Sugeruje to już tytuł nadchodzącej płyty „Jestem taka sama”. Podczas dzisiejszego wywiadu w radiowej „Jedynce”  Anna Jurksztowicz zapewniała, że gdy zaczynała karierę ogromne znaczenie miała jakość piosenek i ich wartości w sferze muzycznej oraz literackiej. To wciąż jest u niej obecne. Spodziewajcie się więc bardzo klimatycznego jazzu wzbogaconymi dającymi do myślenia tekstami. Zgodnie z jej własnymi słowami w kolejnych (łącznie 14) utworach opowiada o kobiecości, świadomości artystycznej i dojrzałości.

Na płycie pojawi się również kilka „miłosnych duetów”. Wśród nich będzie utwór z Andrzejem Sewerynem czy Andrzejem Piasecznym. Piosenka Kochanie, ja nie wiem wykonywana z tym ostatnim promuje nadchodzące wydawnictwo i teledysk do niej dzisiaj pojawił się w sieci:

Kariera Anny Jurksztowicz

Szerokiej publiczność Anna Jurksztowicz zaprezentowała się w 1985 roku podczas Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu.  Był to przełom w jej karierze, bo już wcześniej występowała, ale jedynie w zespołach. Tym razem miała okazję spróbować swoich sił jako solistka. Zaśpiewała wtedy Diamentowy kolczyk i zdobyła I nagrodę w kategorii Debiuty.

REKLAMA

Od tamtej pory jej kariera nabrała rozpędu. Wydała już 9 płyt („Jestem taka sama” będzie 10), a szczególną popularnością cieszyły się jej utwory Zmysły preczHej, Man! czy Stan pogody. Jej głos można było usłyszeć jednak też w wielu polskich filmach i czołówkach popularnych seriali, m.in. „Kingsajz”, „W pustyni i w puszczy”, „Ranczo”, „Na dobre i na złe” oraz „Matki, żony i kochanki”.

Premiera płyty „Jestem taka sama” Anny Jurksztowicz już 4 września 2020 roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA