REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

„Annabelle wraca do domu” i rozbudza złe duchy w HBO GO. Od dziś w serwisie 3. część spin-offu „Obecności”

Jej porcelanową twarz zna każdy miłośnik kina grozy. Po raz pierwszy pojawiła się w „Obecności”, rozbudzając ciekawość widzów. Już rok później pojawił się pierwszy spin-off filmu, z nią w roli głównej. Do dzisiaj doczekał się prequela i sequela. Ten ostatni, zatytułowany „Annabelle wraca do domu”, właśnie pojawił się w HBO GO.

23.08.2020
11:30
Annabelle wraca do domu hbo go online
REKLAMA
REKLAMA

W 2013 roku James Wan zapoczątkował swoją „Obecnością” horrorowe uniwersum. Historia Eda i Lorraine Warrenów przypadła do gustu szerokiej publiczności, więc stojące za nią studio zdecydowało się kontynuować jej eksplorację. W efekcie powstały nie tylko kolejne odsłony (premiera trzeciej zaplanowana jest na 2021 rok) opowieści o słynnych łowcach duchów, ale także różne spin-offy poświęcone losom nawiedzonych artefaktów i demonów z jakimi musieli się zmierzyć. Najsłynniejszą i najbardziej udaną jest seria o lalce Annabelle.

Annabelle doczekała się filmowej trylogii

Mogliśmy ją zobaczyć już we wspomnianej „Obecności”. Rok później postanowił o niej opowiedzieć John R. Leonetti. W „Annabelle” lalka straszyła swoim demonicznym wnętrzem Mię i jej męża. W prequelu „Annabelle: Narodziny zła” zobaczyliśmy początek jej historii. Ostatnia część trylogii, czyli „Annabelle wraca do domu” nawiedziła kina w zeszłym roku. Wtedy to na wielkim ekranie zmierzyła się z Edem i Lorraine Warrenami.

Tak, fabuła jest dość prosta. Warrenowie przewożą do swojego domu Annabelle i robią wszystko, aby nikogo już nie skrzywdziła. Zamykają ją za szklaną szybą i proszą księdza o błogosławieństwo. Niestety, jednej nocy lalka odzyskuje swoje moce i budzi złowieszcze duchy, które razem z nią utknęły w więzieniu stworzonym przez badaczy zjawisk paranormalnych. Obierają one sobie za cel ich córkę i jej przyjaciółkę.

„Annabelle wraca do domu” już na HBO GO

Chociaż „Annabelle wraca do domu” daleko do poziomu oryginału, a Gary Dauberman bardziej niż na budowaniu klimatu skupia się serwowaniu kolejnych jump scaresów, to wciąż można uznać, że 3. część serii spin-offów „Obecności” nie wypada najgorzej. To straszak, który zapewni wam rozrywkę na wieczór. Zresztą teraz macie idealną okazję, żeby się o tym przekonać.

„Annabelle wraca do domu” od dziś na platformie HBO GO. A jeśli po seansie najdzie was ochota na więcej dreszczy, to w serwisie znajdziecie również pierwszą część serii o morderczej lalce, czy inne spin-offy „Obecności”, tj. „Zakonnicę” i „Topielisko. Klątwę La Llorony”.

REKLAMA

„Annabelle wraca do domu” obejrzycie na platformie HBO GO. W HBO film zostanie wyemitowany dziś o 22:00.

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj serwis Rozrywka.Blog w Google News.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA