REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Apple Music na Androida nadrabia zaległości. Najnowsze uaktualnienie pozwala odtwarzać teledyski

Usługa muzyczna Apple’a w wersji na urządzenia z Androidem powoli przestaje wyglądać jak ubogi krewny wersji na iOS-a. Wraz z najnowszym uaktualnieniem Apple Music już na wszystkich obsługiwanych systemach możemy oglądać teledyski.

04.04.2018
20:52
Apple Music Android teledyski
REKLAMA
REKLAMA

Od dziś użytkownicy urządzeń z systemem Android mogą oglądać teledyski w ramach usługi Apple Music, tak jak już od pewnego czasu posiadacze sprzętów z iOS-em. Wideoklipy do piosenek nie są jednak uruchamiane automatycznie. Po włączeniu danej piosenki usłyszymy ją w głośnikach, jednak nie zobaczymy towarzyszącego jej klipowi. Gdzie więc podziały się klipy?

Z bliżej niezrozumiałych dla mnie przyczyn Apple skrzętnie je ukrył w interfejsie aplikacji. Należy wcisnąć przycisk menu, następnie wybrać sekcję Przeglądaj, a następnie dopiero tam Teledyski. Jak widać, dla Apple Music teledyski są osobnym, niezależnym od piosenek tworem.

Apple Music Android teledyski class="wp-image-150075"

Katalog teledysków jest też dość ograniczony. Wyszukiwarka nie znalazła żadnego z rockowych klipów, których szukałem. Dominują klipy do najnowszych, aktualnie promowanych singli. Dla osłody Apple Music umożliwia wyświetlanie tekstu piosenki pod teledyskiem czasowo synchronizowanym z odtwarzaną muzyką.

Apple Music na Androida był traktowany po macoszemu przez Apple’a. Teledyski w aplikacji rodzą nadzieję na lepsze czasy.

Obsługa teledysków na systemie iOS pojawiła się raptem w ubiegłym miesiącu. Opóźnienie na Androidzie w dodaniu nowej funkcji usługi jest więc relatywnie niewielkie. Idealną sytuacją byłaby ta, w której obie wersje aplikacji klienckiej otrzymują aktualizacje równocześnie. To jednak i tak miła odmiana po tym, co działo się do tej pory.

Apple Music Android teledyski class="wp-image-150078"
REKLAMA

Apple Music było aktualizowane bardzo rzadko na Androidzie. Co więcej, na moim Galaxy S7 aplikacja lubiła się wieszać czy mieć różne problemy ze stabilnością, szczególnie podczas pracy w tle. Takich problemów na tym samym telefonie nie mam chociażby z konkurencyjnym Spotify. Według postów w Sklepie Play, problemy występowały również na innych urządzeniach.

Teraz jednak ma się to zmienić. Aplikacja ponoć została gruntownie odświeżona od środka i – na razie – faktycznie działa bez zarzutu, choć używałem jej na razie przez raptem kilkadziesiąt minut. Mam nadzieję, że Apple faktycznie wziął się na poważnie za Androida. Apple Music to dobra usługa, a kluczowym jej wyróżnikiem jest znakomite radio Beats 1.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA