REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Apple i twórca Battlestar Galactica pracują nad nowym serialem

Gigant przemysłu IT pracuje nad kolejną nową produkcją. Apple zatrudnił Ronalda D. Moore’a, który odpowiedzialny jest za takie produkcje jak Battlestar Galactica czy Outlander.

15.12.2017
22:16
Battlestar Galactica Showmax
REKLAMA
REKLAMA

Nowe dzieło będzie nawiązywało tematem właśnie do serialu o poszukiwaniu zaginionej trzynastej kolonii. W nienazwanym jeszcze projekcie zobaczymy wizję świata, w której globalny wyścig kosmiczny się nie skończył. Obraz zrealizuje Sony Pictures Television we współpracy z Tall Ship Productions, którego twórcą jest Moore.

Wydaje się, że Apple nie mógł powierzyć scenariusza lepszej osobie.

Wcześniej Ronald pracował nie tylko nad rebootem Battlestar Galactica, ale współtworzył też fabułę kilku serii Star Treka. W ostatnim czasie zaangażowany był także w Philip K. Dick’s Electric Dreams, które znajdzie się w katalogu Amazona. W nowym projekcie wspierać go będą Matt Wolpert i Ben Nedivi, którzy odpowiadają za telewizyjne Fargo.

Zapowiadane science-fiction nie jest jedynym aktualnym przedsięwzięciem korporacji z Doliny Krzemowej. Apple zlecił także nowe odcinki Niesamowitych historii Stevena Spielberga, który to serial emitowano w latach 1985-1987. Za wznowienie pozycji odpowiedzialne jest m.in. Amblin Television. Ostatnią nowością od koncernu będzie talk-show, którego prowadzącymi będą Reese Witherspoon i Jennifer Aniston.

 class="wp-image-117106"

Duet współpracował już ze sobą na planie Przyjaciół, gdzie aktorki zagrały siostry Jill i Rachel Green.

REKLAMA

Za ten wzmożony ruch odpowiadają Zack Van Amburg i Jamie Erlicht, którzy od czerwca zajmują się oryginalnymi produkcjami Apple’a. Panowie dowodzili wcześniej Sony TV i mają na koncie takie hity jak The Crown, Breaking Bad czy jego spin-off – Better Call Saul. Z Ronaldem D. Moorem zetknęli się już podczas prac nad Outlanderem.

Wygląda na to, że w niedługim czasie Apple będzie się starał nawiązać walkę z Netfliksem czy Amazonem. Na razie jednak nie są znane daty premier któregokolwiek z seriali.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA