REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Czekasz na Aquamana? Zebraliśmy informacje o nowym filmie DC

Już niedługo – 19 grudnia bieżącego roku – w polskich kinach pojawi się Aquaman. Czas zebrać wszystkie informacje z nim związane.

22.11.2018
17:20
aquaman wszystko co wiemy
REKLAMA
REKLAMA

Król Siedmiu Mórz w końcu doczekał się filmu, w którym to on będzie głównym bohaterem. Choć nie będzie miał łatwego zadania. Nawodny świat coraz bardziej zagraża mieszkańcom Atlantydy. Na królewskim dworze rodzą się niepokoje i rebelianckie szepty. A nasz superbohater nie jest skory do wojny z całym światem.

Aquaman pojawi się już niedługo w Polskich kinach. Szykuje się nie lada widowisko, przynajmniej jeśli chodzi o efekty specjalne. Trzymamy kciuki również i za sam film – uniwersum DC nie ma dobrej passy, bardzo by nas ucieszyła zmiana tego trendu. A co już dziś możemy powiedzieć o filmie?

Aquaman – wszystkie informacje w jednym miejscu.

Jaka jest obsada filmu Aquaman?

Krótka odpowiedź: wypełniona topowymi gwiazdami Hollywood. W filmie zobaczymy Jasona Momoę w roli głównej, a także Amber Heard (Meta), Nicole Kidman (królowa Atlanna), Willema Dafoe (Nuidis Vulko), Patricka Wilsona (Orm) i Dolpha Lundgrena (król Nereus).

Kto zajął się reżyserią?

Za całokształt filmu jako reżyser odpowiada James Wan, którego największym komercyjnym osiągnięciem do tej pory był film Szybcy i wściekli 7.

Gdzie kręcono film?

Większość zdjęć została zarejestrowana u wybrzeży Australii. Dodatkowe nagrywano na mroźnej Islandii oraz we Włoszech.

W jakich czasach umieszczona jest akcja filmu Aquaman?

Fabuła zakłada, że wydarzenia z filmu Liga Sprawiedliwości miały już miejsce. Będzie się też do nich odnosić, choć nie jest wymagana dokładna znajomość filmu, by czerpać przyjemność z oglądania Aquamana. Niestety nie wiemy czy scenariusz jest bezpośrednią kontynuacją Ligi, czy też przedstawia wydarzenia z nieco dalszej przyszłości. Wiemy jednak, że nikt z Ligii Sprawiedliwości nie pojawi się w filmie.

Znaczną część filmu zajmować będą sceny podwodne.

Nie zdecydowano się jednak na drogą i skomplikowaną technikę filmowania pod wodą. Aktorzy poruszają się na zamkniętych planach filmowych podwieszeni za pomocą specjalnych lin, które są następnie usuwane w postprodukcji. Na tym etapie specjaliści od cyfrowych efektów specjalnych dodali również elementy dające złudzenie, że cała scena faktycznie była realizowana pod wodą.

Aquaman miał budżet w wysokości 160 mln dol.

Nie wyróżnia się więc na tle innych filmów o superbohaterach. Za podobne kwoty nakręcono Doktora Strange'a czy pierwszych Strażników Galaktyki.

Kto będzie głównym przeciwnikiem Aquamana?

Choć w filmie pojawiają się Black Manta i Nereus, to na szczęście będzie tylko jeden Główny Antagonista. Będzie to Ocean Master, którego gra Patrick Wilson. Reżyser uznał, że filmowi mającemu przedstawić szerokiej publiczności postać Aquamana komplikowanie intrygi i rozbijanie jej na wielu złoczyńców mogło tylko zaszkodzić.

Muzykę do Aquamana napisała ta sama osoba, która była odpowiedzialna za ścieżkę dźwiękową do Wonder Woman.

Tą osobą jest Rupert Gregson-Williams. Wcześniej pracował nad warstwą muzyczną do takich produkcji, jak The Crown czy Alienista.

Aquamana najlepiej będzie obejrzeć w kinach IMAX.

90 proc. materiału, który trafił do końcowej wersji filmu Aquaman, zostało zarejestrowanych za pomocą kamer IMAX. To oznacza, że film będzie prawie w całości dostosowany do możliwości, jakie oferują imax-owe projektory i ekrany, z nietypowymi proporcjami włącznie.

REKLAMA

Ile trwa film Aquaman?

Film ma trwać 139 minut. Choć zapewne w polskich kinach będzie poprzedzony 30-minutowym blokiem reklamowym.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA