REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy
  3. Muzyka

Archive zapowiada... film krótkometrażowy!

Ulubieńcy polskiej publiczności zapowiadają wyjątkowy projekt. Brytyjska formacja Archive wraz z nowym albumem w 2014 roku wypuści też swój własny pierwszy krótkometrażowy film - AXIOM.

14.11.2013
10:07
Archive zapowiada… film krótkometrażowy!
REKLAMA

Ostatni album Brytyjczyków "With Us Until You're Dead" ukazał się w sierpniu zeszłego roku, i z miejsca stał się hitem w naszym kraju. Archive bowiem od czasów albumu "You All Look The Same To Me" i kultowego już singla "Again" ma u nas status wielkiej gwiazdy. Ostatnia trasa koncertowa w naszym kraju objęła aż 4 koncerty (Kraków, Poznań, Gdańsk i Warszawa) i wszystkie wyprzedawały się do tego stopnia, że w Gdańsku trzeba było dodać kolejną datę. Grupę mogliśmy też zobaczyć w tym roku na Selector Festival w Warszawie.

REKLAMA

Teraz nadszedł czas na nową muzykę, i nie tylko. Archive postanowiło wykonać skok na głęboką wodę i połączyć muzykę z filmem. AXIOM - bo taki tytuł otrzyma zarówno album jak i film - ukaże się w maju 2014 roku.
Skąd wziął się pomysł powstania filmu? Lider Archive, Darius Keeler rzecze: "Jest to coś co od zawsze pragnęliśmy zrobić, by połączyć naszą muzykę z procesem stworzenia filmu. W trakcie nagrywania albumu, każdy nam mówił że brzmi to jak soundtrack do filmu którego nie zrobiono, zatem tym razem postanowiliśmy również nakręcić film".

REKLAMA

Kiedy materiał na album został już ukończony, zespół natychmiast wziął się do roboty... chociaż nie do końca. Archive stworzenie filmu powierzyło hiszpańskiej niezależnej grupie filmowej NYSU. Reżyser przedsięwzięcia filmowego Jesus Hernandez jest niezwykle podekscytowany projektem: "Archive nagrało świetny album, który brzmi jak kompletny filmowy scenariusz. Było dla nas wyzwaniem, by przełożyć muzykę zespołu na obraz filmowy". Możemy obejrzeć już pierwszy zwiastun produkcji. Film "AXIOM" ma trwać jedyne 40 minut.

"AXIOM" filmowy i muzyczny zostanie wydany przez zespół nakładem ich własnej wytwórni Dangervisit we wszystkich możliwych formatach - film na DVD, muzyka na CD, na winylu i w formacie cyfrowym. Film ma również być wyświetlany w poszczególnych kinach w Europie. Album został wyprodukowany przez zespół, a także przez Jerome'a Devoise'a - długoletniego współpracownika zespołu, który pracował z muzykami również przy "With Us Until You're Dead". Album jest już dostępny w pre-orderze na oficjalnej stronie zespołu - ci którzy zamówią album już teraz, otrzymają natychmiastowo tytułowy singiel z płyty.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA