REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. TV
  3. Seriale /
  4. VOD

W sieci pojawił się zwiastun serialu „Archiwista”. Co wiemy o nowym serialu kryminalnym TVP?

W sieci zadebiutował pierwszy materiał promocyjny zbliżającego się wielkimi krokami nowego serialu kryminalnego produkcji Telewizji Polskiej - „Archiwista”. Co już wiadomo o projekcie?

05.12.2019
10:06
Archiwista - kadr z serialu
REKLAMA
REKLAMA

Serial „Archiwista” opowiada o emerytowanym pracowniku policyjnego archiwum, który za punkt honoru wziął sobie rozwiązanie starych, nieukończonych spraw kryminalnych. Gdy w jego progu pojawi się młoda ambitna policjantka, mężczyzna znajdzie partnerkę w sprawniejszym doprowadzeniu do odkrycia prawdy.

Archiwista - kadr z serialu class="wp-image-352165"

Henryk czyni z Zuzy swoją tajną wspólniczkę w kryminalnych śledztwach, a kiedy trzeba - zbrojne ramię. Henryk i Zuza wciągają też do współpracy policjanta, który się w niej podkochuje - czytamy w oficjalnym opisie fabuły.

Produkcja powstała z inspiracji prawdziwymi nierozwiązanymi sprawami zabójstw.

Każdy odcinek ma opowiedzieć o jednej sprawie. Pomysłodawcami serialu są Andrzej Ciborski oraz Piotr Mikołajczak. Autorem scenariusza jest Dominik W. Rettinger, a za kamerą stanął Maciej Żak.

W rolach głównych zobaczymy natomiast Henryka Talara oraz Paulinę Gałązkę.

W stałej obsadzie serialu znaleźli się także m.in. Mirosław Zbrojewicz, Rafał Mohr, Sylwia Juszczak-Krawczyk i Beata Fido. Gościnnie wystąpią natomiast m.in. Jan Wieczorkowski i Izabela Kuna.

Moja postać bardzo dużo się uczy od tytułowego archiwisty ze względu na jego doświadczenie, ponieważ Zuza jest taką narwaną młodą policjantką, bardzo ambitną. Bardzo dużo uczy się od głównego bohatera - zdradziła Paulina Gałązka w materiałach promocyjnych produkcji.

REKLAMA

Pomysł na serial przypomina zatem amerykańską produkcję stacji CBS „Dowody zbrodni”, opowiadającą o pracownikach filadelfijskiego oddziału zabójstw, którzy również przyglądali się niewyjaśnionym sprawom z archiwum. Serial zyskał przychylność widzów i krytyków, emitowany był w latach 2003-2010.

Pierwszy odcinek serialu „Archiwista” zobaczymy na antenie TVP1 10 stycznia 2020 roku o 21:30.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA