REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Powstaje aktorski film w świecie „Asteriksa”. Gerard Depardieu nie będzie już Obeliksem

„Asterix i Obelix” to jedni z najsłynniejszych fikcyjnych francuskich bohaterów komiksowych. Ich przygody w formie rysunkowej wydawane są niemal nieprzerwanie od 1961 roku. Powstało też dziesięć filmów animowanych oraz cztery filmy aktorskie. Teraz dowiedzieliśmy się, że wytwórnia Pathé właśnie rozpoczęła prace nad piątym.

28.10.2019
17:39
Asteriks i Obeliks - Misja Kleopatra - kadr z filmu
REKLAMA
REKLAMA

Amerykański portal Deadline podał informacje, że francuski producent i dystrybutor filmowy, firma Pathé rozpoczęła właśnie prace nad piątym filmem aktorskim, osadzonym w świecie Asteriksa i Obeliksa. Produkcja pod tytułem „The Silk Road” miałaby pokazać wyprawę bohaterów do Chin.

Scenariusz do filmu autorstwa Philippe’a Mechelena i Juliena Hervé powstał z inspiracji oryginalnymi dziełami René Goscinny’ego i Alberta Uderzo, ale nie jest adaptacją żadnego z nich.

Reżyserem filmu został Guillaume Canet, który najprawdopodobniej wcieli się też w jedną z tytułowych ról.

Na taki obrót spraw wskazywałyby przynajmniej dzisiejsze posty aktora i reżysera, który najpierw umieścił post z figurkami ze słynnego francuskiego komiksu, a następnie dwa zdjęcie, przedstawiające dwójkę aktorów w pełnym stroju i make-upie.

Na zdjęciach widzimy Guillaume'a Caneta oraz Gillesa Lellouche’a.

Wszystko wskazuje więc na to, że tym razem do roli słynnego osiłka nie wróci już Gerard Depardieu - aktor który wcielał się w postać Obeliksa we wszystkich czterech dotychczasowych filmach aktorskich.

Warto podkreślić, że wszystkie wcześniejsze filmy serii, czyli „Asteriks i Obeliks kontra Cezar”, „Asteriks i Obeliks: Misja Kleopatra”, „Asteriks na Olimpiadzie” oraz „Asteriks i Obeliks: W służbie Jej Królewskiej Mości” zarobiły na całym świecie świecie łącznie ponad 310 mln dol.

Warto wynotować także, że dotąd powstało blisko 40 tomów przygód słynnego duetu bohaterów. Najnowszy z nich, zatytułowany „Córka Wercyngetoryksa”, ukaże się na półkach polskich sklepów już w środę 30 października.

REKLAMA

Zdjęcia do nowego filmu aktorskiego miałyby natomiast ruszyć już wiosną 2020.

W tym momencie nieznana jest jeszcze data premiery.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA