REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD
  3. Netflix

Asterix dostanie swój pierwszy animowany serial. Szykuje go Netflix i reżyser „Misji Kleopatry”

Netflix dał zielone światło projektowi na podstawie komisowych przygód słynnego Gala. Animowany serial o Asteriksie ma się pojawić za dwa lata, a odpowiada za niego reżyser filmu aktorskiego „Asterix i Obelix: Misja Kleopatra”.

03.03.2021
12:33
Asterix. Netflix szukuje serial o przygodach dzielnego Gala
REKLAMA
REKLAMA

Netflix jest czuły na to, co akurat podoba się widzom. A skoro adaptacje komiksów cieszą się większą popularnością niż kiedykolwiek wcześniej, platforma próbuje wejść w aktualną modę. Niestety superbohaterowie Marvela i DC są już pozajmowani, więc musi szukać inspiracji gdzie indziej. Weźmy też pod uwagę, że swoją szansę na utrzymanie dominacji na rynku VOD serwis dostrzega w regionalizacji oferty. Dlatego szuka inspiracji nie tylko w dziełach ze Stanów Zjednoczonych. Dzięki takiemu podejściu otrzymaliśmy niedawno animowane przygody „Kajko i Kokosza”, a jak się okazuje to był zaledwie początek.

Netflix szykuje serial animowany na podstawie komiksu o Asteriksie

Jak podaje portal Deadline, Netflix dał zielone światło na produkcję o Asteriksie. Co więcej ma to być pierwszy serial animowany o przygodach dzielnego Gala, którego dobrze znamy z wielkiego ekranu. Kolejną dobrą wiadomością jest to, że za projekt będzie odpowiadał Alain Chabat, czyli reżyser aktorskiego „Asterix i Obelix: Misja Kleopatra”. Zgodnie z informacjami podanymi przzez dyrektor od animacji Netfliksa wspomniany film jest trzecim największym hitem komercyjnym w historii francuskiej kinematografii.

REKLAMA

Serial zostanie zrealizowany w technice animacji 3D. Jego fabuła opierać się będzie na podstawie komiksu „Walka wodzów”. Jest to opowieść o tym jak Rzymianie postanawiają zorganizować tytułową walkę wodzów, aby zastąpić przywódcę wioski Asteriksa podporządkowanemu im Kolaboriksowi. Jednocześnie decydują się również urządzić zasadzkę na Panoramixa, aby nieco wyrównać szanse.

Warto zauważyć, że motywy zaczerpnięte z „Walki wodzów” zostały już przeniesione na ekran w pełnometrażowej „Wielkiej bitwie Asteriksa”. Do tej pory przygody dzielnych Galów doczekały się bowiem licznych ekranizacji zarówno animowanych, jak i aktorskich oraz wciąż cieszą się niesłabnącą popularnością. Czy serial zadowoli gusta fanów? O tym przekonamy za dwa lata. Premierę zaplanowano bowiem na 2023 rok.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA