REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale
  3. VOD

Nie wiesz, jak wykorzystać plan Netflix Mobile+? Te seriale są idealne do oglądania w podróży

Gdy wybieramy się w długą podróż, warto zainwestować w rozrywkę, która umili nam kolejne kilometry i pozwoli pozytywnie nastroić się do dalszej drogi. 

04.03.2020
13:31
Te seriale sprawią, że już nigdy nie będziesz się nudzić w podróży
REKLAMA
REKLAMA

Długa podróż to także dobry moment, aby wreszcie nadrobić serię długo odkładanych seriali, które zalegają na naszej liście „do obejrzenia później”. Co jednak, jeśli nie mamy pomysłu. Jakie produkcje warto wtedy wybrać? Podpowiadamy.

Listę rozpocznę od produkcji, którą sam wybrałem jako tytuł do oglądania w komunikacji miejskiej. „Atypowy” wydawał mi się bowiem idealnym wyborem do tego środka transportu. Miłym serialem, oglądanym dla zabicia czasu w podróży. Szybko okazało się jednak, że przygody Sam Gardnera i jego rodziny są na tyle angażujące, że z wielką chęcią oglądałem je także w domowym zaciszu. Niemniej lekka, komediowa formuła serialu i zaledwie 20-kilku minutowe odcinki świetnie nadają się do oglądania w podróży.

Serial dostępny jest na platformie streamingowej Netflix.

Świetny serial komediowy, przypominający nieco amerykańską wariację na temat polskiego „13 posterunku”, z równie barwną plejadą postaci. Formuła serialu, w której w każdym odcinku mówi się o innej sprawie oraz charakterystyczni, przezabawni bohaterowie sprawiają, że „Brooklyn Nine Nine” staje się idealną rozrywką w podróży, zapewniającą nam dobry humor przez cały czas jej trwania. 

Serial już dostępny na platformie streamingowej Netflix.

Jane Fonda i Lily Tomlin w urokliwej komedii o dwóch kobietach, które po czterdziestu latach trwania swoich małżeństw, nagle zostają same i muszą ułożyć swoje życie na nowo. „Grace i Frankie” to serial lekki, łatwy i przyjemny, który wywołuje w nas ciepłe uczucia podczas seansu. Akcja serialu niespiesznie kroczy do przodu, ale dzięki wyrazistym bohaterkom, nie sposób się nudzić. Serial świetnie sprawdzi się więc w dłuższej podróży, gdy chcemy połknąć większą liczbę odcinków. 

Serial już dostępny na platformie streamingowej Netflix.

Najświeższa propozycja na liście – środowa premiera Netfliksa to intrygujący serial młodzieżowy, który wykracza jednak poza utarte ramy gatunku, oferując nam intrygujący twist w postaci nadprzyrodzonych mocy bohaterki. Serial świetnie uwypukla problemy dorastania, a dzięki znakomitemu aktorstwu oraz ciekawej zabawie formą, wciąga już od pierwszych chwil. Produkcja nadaje się zarówno do oglądania w podróży, jak i w domowym zaciszu.

Serial już dostępny na platformie streamingowej Netflix.

Special

Idealny serial na krótkie podróże. Produkcja Ryana O'Conella składa się bowiem z ośmiu ok. 15 minutowych odcinków. Serial opowiada o młodym chłopaku z porażeniem mózgowym, który musi poradzić sobie w nowej pracy. Przy okazji próbując poznać miłość swojego życia. Urokliwy charakter bohatera oraz zabawne przygody sprawiają, że produkcja przysparza nam pozytywnych wrażeń, które skutecznie odciągną nas od rozmyślania o czasie trwania podróży.

Serial już dostępny na platformie streamingowej Netflix.

Bonding

„Bonding”, podobnie jak „Special” to produkcja Netfliksa, w której włodarze platformy wyraźnie eksperymentowali z krótszymi formami telewizyjnymi. Odcinki serialu również trwają od 13 do 16 minut, są więc idealne na krótką podróż, chociażby komunikacją miejską do pracy. Tematyka serialu, bez cenzury ukazująca życie zawodowej dominatrix, odbiega wprawdzie od tego, co chcielibyśmy oglądać z całą rzeszą nieznanych ludzi, ale skoro i tak inni będą nam patrzeć przez ramię, zaskoczmy ich chociaż nietuzinkowym serialem.

Serial już dostępny na platformie streamingowej Netflix.

Jeden z najlepszych seriali animowanych dla dorosłych. To produkcja o przebrzmiałym aktorze z lat 90., który próbuje na nowo ułożyć sobie życie po tym, jak pierwsze sukcesy ma dawno za sobą. BoJack to bohater skomplikowany, pełen wad i przywar, ale jednak wyjątkowo ludzki i budzący sympatię. Przy oglądaniu „BoJacka” warto się wprawdzie czasem skupić, ale jego przygody są często tak absurdalne i zaskakujące, a odcinki tak idealnej długości, że nie sposób będzie nam się nudzić w podróży. 

Serial już dostępny na platformie streamingowej Netflix.

Michael Douglas i Alan Arkin w serialu komediowym przyglądającym się blaskom i cieniom starości. Dawny aktor, a teraz nauczyciel zawodu, i jego przyjaciel muszą radzić sobie z problemami dnia codziennego, starając się nie tracić przy tym humoru. Ich perypetie są jednak na tyle uniwersalne, że w łatwy sposób potrafią wywołać uśmiech widza. A to w długiej podróży jest najważniejsze – zachować humor i energię na dalszą wyprawę.

Serial już dostępny na platformie streamingowej Netflix.

REKLAMA

Przewrotny serial komediowy, który pod przykrywką humoru odpowiada na najbardziej fundamentalne pytania ludzkości. W tym chyba to największe – co dzieje się z człowiekiem po śmierci? Gdy Eleanor Shelstrop trafia do Dobrego Miejsca, jest zdezorientowana. Szybko jednak dowie się, jakie zasady rządzą tym wspaniałym miejscem. Co jednak, jeśli kobieta jest przekonana, że trafiła tu przez przypadek? Serial wielokrotnie operuje absurdem oraz przezabawnymi odniesieniami kulturowymi, przez co w łatwy sposób wywołuje śmiech widza. Posiada też grupę wyjątkowo zabawnych bohaterów, dlatego nie sposób się nudzić, oglądając kolejne ich przygody.

Serial już dostępny na platformie streamingowej Netflix.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA