REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Audiobooki

Szukasz audiobooka z gatunku science-fiction? Sprawdź naszych 8 propozycji

Uwielbiam literaturę science-fiction i bardzo lubię audiobooki. Mając chwilę wolnego czasu, postanowiłem się przyjrzeć, jakie produkcje tego typu można znaleźć w serwisie Storytel.

28.06.2017
19:30
audiobooki storytel science-fiction
REKLAMA
REKLAMA

Audiobooki to świetny sposób na zapoznawanie się z treścią książek i to nawet bez otwierania oczu. Ponieważ cierpię - jak pewnie wszyscy - na chroniczny brak czasu, doceniam, że lekturę podaną w ten sposób można z powodzeniem przyswajać w podróży i podczas wykonywania innych czynności, w tym np. obowiązków domowych.

Audiobooków nigdy dość

Przesłuchałem ostatnio wszystkie książki, które jakiś czas temu zaplanowałem. Po wyzerowaniu cyfrowej kupki wstydu postanowiłem poszukać kolejnych audiobooków, by słuchać ich w wolnych chwilach wtedy, gdy nie mógłbym trzymać w ręku czytnika e-booków lub smartfona, a tym bardziej papierowego tomu.

W poszukiwaniu książek, które mogłyby mnie zainteresować, przyjrzałem się ofercie Storytel. Serwis ma bogaty zbiór czytanych przez lektorów książek z gatunku science-fiction. Jest to jeden z moich ulubionych rodzajów beletrystyki i sprawdziłem, jakie audiobooki tego typu można tam znaleźć.

Te 8 pozycji z gatunku science-fiction w Storytel zwróciło moją uwagę

audiobooki storytel science-fiction1. Biały rój - Andrzej Ziminiak

Książka zapowiada się na typowe science-fiction osadzona w niedalekiej przyszłości. XXIII wiek nie jest łaskawy dla rasy ludzkiej, której grozi anihilacja ze względu na nadciągającą w stronę naszej planety chmurę brył lodowych. Zderzenie się ich z Ziemią może sprawić, że atmosfera zmieni się nieodwracalnie i nie będzie w stanie zapewnić życia naszej rasie.

Ludzkość planuje odbić zmierzające w jej stronę lodowe bryły, ale jeden z astronomów nie jest przekonany, że to rozwiązanie zadziała. Ponieważ tytułowy Biały rój ma doprowadzić do zagłady dopiero za sto lat, w głowie głównego bohatera kiełkuje inny pomysł. Postanawia przygotować mieszkańców Ziemi na to wydarzenie poprzez modyfikacje genetyczne.

audiobooki storytel science-fiction2. Hurysy z katalogu - Edward Guziakiewicz

Ta powieść obiecuje zabrać czytelnika w jeszcze bardziej odległą przyszłość niż Biały rój. Edward Guziakiewicz opowiada o czasach, w których podróże nie tylko międzygwiezdne, ale też międzygalaktyczne, nie stanowią już dla rasy ludzkiej większego problemu. Głównym bohaterem Hurysów jest Raoul Dupont. To były wojskowy, który postanowił korzystać z życia w pełni.

Dupont zakończył karierę, gdy odkrył złoża specjalnego materiału, co przyniosło mu bogactwo. Leniwie spędza czas w towarzystwie klonoandroidów, oddając się cielesnym przyjemnościom. Jego sielanka zostaje jednak przerwana. Podstarzały dyktator postanawia położyć rękę na odkrytym przez niego skarbie, by zapewnić sobie długowieczność.

audiobooki storytel science-fiction3. Nexus - Ramez Naam

Kolejna książka na liście jest nieco bardziej przyziemna i skupia się na świecie przyszłości, w którym ludzkość cały czas tkwi na Ziemi. Tytułowy Nexus to narkotyk, który działa jednocześnie na więcej niż jedną osobę i pozwala ludziom złączyć się umysłami. To jednak dopiero początek, a potencjał jest znacznie większy.

Młody naukowiec próbuje ulepszyć formułę Nexusa, ale ściąga tym samym na siebie uwagę niewłaściwych ludzi. Chociaż jego odkrycie może zmienić oblicze ludzkości, to musi uciekać, a sytuacja zmusza go, by został szpiegiem. Ramez Naam zabiera czytelnika w podróż, która rozpoczyna się w Ameryce, a potem prowadzi przez Szanghaj i Bangkok.

Czwarta książka na liście, która mnie zaciekawiła. Rozgrywka w ciemno to pierwszy tom serii Odyseja, której tytuł jest jednocześnie nazwą międzygwiezdnego statku. Audiobook opowiada o tym, jak załoga statku podczas jego pierwszego rejsu trafia w sam środek wojny pomiędzy dwoma obcymi rasami i zamiast badać obce planety musi bronić się przed agresorem.

audiobooki storytel science-fiction5. Neuromancer - William Gibson

Neuromancer to już klasyka gatunku. William Gibson opowiada o świecie przyszłości, w którym ludzie mogą łączyć bezpośrednio z komputerami swoje umysły. Główny bohater imieniem Case był w przeszłości kowbojem cyberprzestrzeni, ale popełnił błąd i został odcięty od sieci. Nie jest gotów z tym się jednak pogodzić i szuka sposobu, by ponownie wejść w wirtualny świat.

audiobooki storytel science-fiction6. Berserk - Paweł Majka

Audiobook Pawła Majki zapowiada się tajemniczo. Autor opowiada o świecie, w którym wszystkich ludzi ma ogarnąć nieopisany, w którym przez tydzień nie będą świadomi swoich czynów. Wizja planety ogarniętej taką niczym nieskrępowaną furią ma w sobie coś przerażającego - niezależnie od tego, czy paskudny wirus to efekt prac wojskowych naukowców czy dzieło terrorystów.

audiobooki storytel science-fiction7. Rozgwieżdżone niebo - Lars Wilderang

Lars Wilderang kreuje świat, w którym zabrakło elektroniki. W jego książce ludzkość powoli traci dostęp do kolejnych zdobyczy cywilizacji, a bohaterowie próbują dostosować się do nowych realiów. Nie byli jednak przygotowani na to, że pewnego dnia stracą nagle dostęp do wszystkich sprzętów napędzanych prądem - i na chaos, jaki to spowoduje.

REKLAMA

audiobooki storytel science-fiction8. Stalowe serce - Brandon Sanderson

Stalowe serce to jedna z powieści uznanego autora science-fiction, czyli Brandona Sandersona. Książka opowiada o futurystycznym świecie, w którym pojawili się ludzie o niezwykłych zdolnościach. Epicy, nazwani tak przez zwykłych śmiertelników, nie stali się jednak superbohaterami, którzy bronią pozostałych mieszkańców Ziemi przed złem i występkiem.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA