REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Audiobooki

Widziałeś na ekranie? Teraz posłuchaj w Storytel

W Storytel do wyboru mamy setki audiobooków, podzielonych na wiele kategori. Są więc romanse, opowiadania, kryminały czy thrillery. Wśród wielu pozycji znajdują się także audiobooki, które znamy z ekranu. Przed wami najciekawsze tytuły, które wszyscy kojarzą. Ale prawdopodobnie wcale ich nie słuchali.

01.05.2016
17:18
Widziałeś na ekranie? Teraz posłuchaj w Storytel
REKLAMA
REKLAMA
dracula class="wp-image-68829"

Historia wszystkim znana, która była inspiracją niejednego dzieła filmowego. Autorem "Draculi" jest Bram Stoker. Ta książka to klasyczna powieść grozy, która jest jednym z najwybitniejszych dzieł wszech czasów. Historia opowiada - jakżeby inaczej - o tytułowym Draculi. Młody prawnik, Jonathan Harker, wyjeżdża do Transylwanii by pomóc kupić posiadłość dziwnemu hrabiemu Draculi. Jego obecność jest niepokojąca, a o samym hrabim wszędzie krążą niezwykłe plotki. Wkrótce okaże się, że jest w nich nie tylko ziarno prawdy. Powieść Stokera została sfilmowana w 1992 roku przez  Francisa Forda Coppolę.

sniadanie-u-tiffanyego class="wp-image-68830"

Niezwykła opowieść autorstwa Trumana Capote'a i cudowny film z Audrey Hepburn w roli głównej. Młoda dziewczyna mieszka w Nowym Jorku. Jest piękna, prowadzi wystawne życie, lubi bywać na salonach. Jej życie jest na pozór idealne, nie brak w nim i przyjęć, i przyjaciół i pieniędzy. Pozory jednak bywają złudne, bo w duszy Holly Golightly skrywa tajemnicę.

carte-blanche class="wp-image-68832"

"Carte Blanche" to książka Jacka Lusińskiego, która została zekranizowana w ubiegłym roku pod tym samym tytułem. Reżyserem filmu i jego scenarzystą także jest Jacek Lusiński. W główną rolę w produkcji wcielił się Andrzej Chyra. Powieść Lusińskiego to historia nauczyciela, którego pierwowzorem był Maciej Białek, chorującego na poważną dolegliwość oczu, prowadzącą do ślepoty. Mężczyzna stopniowo traci wzrok, ale bojąc się utraty pracy, utrzymuje tę informację w tajemnicy.

rewers class="wp-image-68839"

Książka Andrzeja Barta, która doczekała się adaptacji w reżyserii Borysa Lanoksza z Agatą Buzek i Marcinem Dorocińskim w rolach głównych. Powieść opowiada o starej pannie Sabinie, której niepowodzenia na gruncie damsko-męskim budzi niepokój rodziny. Wkrótce jednak na drodze kobiety stanie mężczyzna, zdawałoby się, idealny.

kariera-nikodema-dyzmy class="wp-image-68841"

Nie ma chyba nikogo w Polsce, kto nie zna "Kariery Nikodema Dyzmy". Genialny serial z Romanem Wilhelmim w roli głównej to mistrzostwo w czystej postaci. "Kariera Nikodema Dyzmy" została nakręcona na podstawie powieści, której autorem jest Tadeusz Dołęga-Mostowicz. Historia opowiada o Nikodemie Dyzmie, prostym męzczyźnie, który dzięki różnego rodzaju fortelom pnie się na sam szczyt.

REKLAMA

W Storytel posłuchasz audiobooków w ramach abonamentu. Możesz zapoznać się za dowolną ilością tytułów. Miesiąc słuchanie kosztuje 29,90 zł. Pierwsze dwa tygodnie okresu próbnego są zupełnie za darmo!

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA