REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Weź udział w aukcji i zdobądź rekwizyty m.in. z takich produkcji jak serial „Euforia” czy filmów „Midsommar” oraz „Lighthouse”

W czasach, w których potrzebna jest każda pomoc serce rośnie, gdy widać międzynarodową solidarność, która przejawia się w małych bądź dużych gestach. Warto więc wspomnieć o świetnej inicjatywie dystrybutora A24, który wystawił na aukcji przedmioty ze swoich głośnych filmów.

23.04.2020
19:32
midsommar a24 aukcja
REKLAMA
REKLAMA

Zebrane na aukcji pieniądze zostaną przekazane na pomoc pracownikom służby zdrowia i wszystkim tym, którzy zostali bezpośrednio dotknięci przed epidemię COVID-19 w Nowym Jorku. Wielkie Jabłko to w tej chwili jedno z największych ognisk tej choroby na świecie. W całym stanie potwierdzono ponad 250 tys. przypadków zachorowań i ponad 15 tys. zgonów z powodu koronawirusa. W samym tylko mieście Nowy Jork chorych jest prawie 150 tys. a zgonów ponad 10 tys.

Oczywiście każdy kraj czy miasto jest dotknięte przez COVID-19 i musi sobie z tym radzić o własnych siłach, ale dystrybutor filmowy A24 przygotował świetną zachętę do pomocy lokalnej, tym bardziej, że tak naprawdę to nie jest czas na to, by zastanawiać się, czy dane miasto jest „nasze” czy „obce”. Pandemia to problem każdego z nas.

W każdym razie firma A24 przygotowała łącznie cztery różne aukcje, w których wystawiła do licytacji przedmioty ze swoich najgłośniejszych produkcji.

Na pierwszy ogień poszła „A24 Attic Auction”. W niej dostępne są m.in. bluza z kapturem noszona przez Zendayę w serialu „Euforia”, deskorolka z filmu „Najlepsze lata”, który wyreżyserował Jonah Hill, bądź dywanik pod drzwi prosto z horroru Ariego Astera „Dziedzictwo Hereditary”.

a24 attic auction

Jeszcze bardziej imponująco prezentuje się aukcja „Midsommar Hårga Collectibles”. Jak sama nazwa wskazuje znajdziemy w niej przede wszystkim możliwość wylicytowania przepięknej sukni uszytej z 10 tys. jedwabnych kwiatów, która wzięła udział w szokującym finale filmu „Midsommar”, jak i również innych, pieczołowicie przygotowanych przedmiotów nawiązujących do folkowej stylistyki obrazu.

suknia z kwiatow midsommar class="wp-image-397228"

Gems From Gems” daje nam okazję wylicytować przedmioty z filmu „Uncut Gems” z Adamem Sandlerem w roli głównej. Macie szansę na złoty łańcuch z podobizną Furby’ego, koszulkę Celtics gracza NBA Kevina Garnetta czy sukienkę, którą w filmie nosiła Idina Menzel.

A24 furby uncut gems

Aukcja „Let There Be Light” z kolei przyniesie ze sobą szansę na zdobycie pozłacanej lampy, a także wyrzeźbionej w drewnie figurki syreny, która towarzyszyła postaci granej przez Roberta Pattinsona w filmie „Lighthouse”.

REKLAMA
let there be light auction

Bez względu na to, czy weźmiecie udział w aukcji czy nie, jest to kapitalna inicjatywa i szczerze mówiąc trochę się dziwię, że dystrybutorzy filmowi, jeszcze za dawnych, normalnych czasów, nie organizowali tego typu aukcji na szerszą skalę. Przecież na całym świecie jest cała masa kinomanów, która wiele by dała, by mieć w domu rekwizyty z filmów, które kochają. Tym bardziej jeśli ma to wszystko wspomóc szczytny cel. Liczę, że to pierwszy krok w tym ciekawym kierunku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA