REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Ava DuVernay wyreżyseruje "Black Panther"?

Marvel rozpoczął intensywne starania o zaangażowanie do jednego ze swoich filmów Avy DuVernay, reżyserki nominowanej do Oscara "Selmy". Jeśli DuVernay się zgodzi, najprawdopodobniej stanie za kamerą "Black Panther".

13.05.2015
10:07
Ava DuVernay wyreżyseruje film Marvela?
REKLAMA
REKLAMA
Ava DuVernay

Choć w grę wchodzą także inni artyści, Marvelowi ponoć najbardziej zależy właśnie na DuVernay. Należącemu do Disneya studiu wytyka się fakt, że za realizację wszystkich jego dotychczasowych filmów odpowiedzialni byli wyłącznie mężczyźni. Kontrowersje budzi też wątek jednej z postaci w w "Avengers: Czas Ultrona", za który Josh Whedonpadł ofiarą zmasowanej krytyki. Chodzi o Czarną Wdowę, której konstrukcja jest zdaniem niektórych niepokojąco płytka i nosi znamiona szowinizmu. Stąd też do kolejnej swojej produkcji, Marvel chciałby zaangażować kobietę.

Ava DuVernay wyraziła zainteresowanie tym pomysłem i obecnie trwają negocjacje między stronami. Reżyserka może wybrać, którym filmem chciałaby się zająć - w grę wchodzą "Black Panther" oraz "Captain Marvel", przy czym jak podaje The Wrap, bardziej prawdopodobny jest wybór tego pierwszego.

REKLAMA

Premiera "Black Panther" zapowiedziana jest na 2018 rok, w roli tytułowego bohatera wystąpi Chadwick Boseman.

Ava DuVernay ma na swoim koncie cztery filmy - "Selmę", "W szczerym polu", "I Will Follow" i "This is the Life".

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA