REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Pierwsze spoilery nowych Avatarów znajdziemy... w parku rozrywki Disneya

Trzy nowe filmy Camerona powstają już od wielu lat. Podobnie jak pierwszy Avatar – jeden z najbardziej kasowych filmów w historii – mają być przełomowe. Ich warstwę wizualną możemy ponoć już teraz podejrzeć.

14.08.2018
18:55
avatar 2 spoilery
REKLAMA
REKLAMA

Kwadrologia Avatarów już wkrótce oficjalnie przejdzie do rąk Disneya. James Cameron nie wydaje się być tym przejęty – nadal jest głównym właścicielem własności intelektualnej związanej z marką, a samemu Disneyowi nie wydaje się to przeszkadzać, dopóki będą mu zapewniać stały dopływ gotówki. A zapewnić powinny – pierwszy Avatar po swojej premierze okazał się najbardziej kasowym filmem w historii kina. Pobił nawet Titanica, który – swoją drogą – również był nakręcony przez Camerona.

Disney czerpał jednak z Avatara na długo przed fuzją z wytwórnią Fox. W parkach rozrywki Disneya można było bawić się między innymi na Pandorze – tematycznej sekcji poświęconej światu przedstawianemu w Avatarze. Jak się okazuje, uważni goście, którzy już odwiedzili świat Pandory, widzieli też kilka nowości z kręconych aktualnie filmów.

Świat Avatara 2 ponoć zaczerpnął nieco z atrakcji w Disney World.

Drugi film z serii ma się pojawić w kinach w przyszłym roku. Jego producentem jest Jon Landau. W wywiadzie dla Inside the Magic potwierdza to, co zdradził już sam Cameron. Woda będzie bardzo istotna w filmie – spora część akcji sequelu toczyć się będzie w oceanach Pandory, a sam film ma swoją warstwą wizualną przyćmić pierwszą część. Uzupełnił jednak naszą wiedzę o coś ekstra.

REKLAMA

Jak twierdzi Landau, w disneyowskiej atrakcji Flight of Passage możemy podziwiać piękno Pandory na grzbiecie jednego z podniebnych rumaków wykorzystywanych przez Na’vi. Siłą rzeczy widzimy znacznie więcej, niż na filmie – więcej krajobrazów, więcej elementów niesamowitej fauny i flory księżyca, na którym dzieje się akcja filmu. – Nie bądźcie zdziwieni, jeśli część z nich pojawi się w nowych filmach – zapowiada Landau.

Jedną z cech filmu Avatar był opracowany z myślą o filmie ekosystem naturalny, stanowiący między innymi piękną ozdobę wizualną tego dzieła. Ów ekosystem był budowany z naukowym podejściem – każdy zwierz i roślina były projektowane tak, by miały biologiczny sens oraz pasowały w naturalny (w sensie dosłownym) sposób do reszty fauny i flory. Należy się spodziewać, że Cameron podejdzie do sequeli równie pieczołowicie.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA