REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Mamy zwiastun i znamy polski tytuł Avengers: Infinity War

Wreszcie jest! Zgodnie z zapowiedziami Marvel udostępnił właśnie zwiastun Avengers: Infinity War, czyli trzeciej odsłony serii przygód komiksowych superbohaterów. Mamy już polski zwiastun i polski tytuł tej produkcji.

29.11.2017
15:14
avengers infinity war trailer wojna bez granic 3
REKLAMA
REKLAMA

Avengers: Infinity War jest najbardziej oczekiwanym filmem o superbohaterach w historii. Produkcja zgromadzi na ekranie niemal wszystkich herosów z poprzednich 20 filmów nakręconych na bazie komiksów wydawnictwa Marvel.

Trailer Avengers: Infinity War trwa blisko 2,5 minuty.

Na początku widzimy kilka kadrów, które pokazują członków formacji Avengers i opisują ideę stojącą za jej stworzeniem. Chwilę później pokazano komiksową animację, na której przedstawiono rysunkowe sylwetki najważniejszych bohaterów z serii.

avengers infinity war trailer wojna bez granic 3 class="wp-image-112516"

W głównej części trailera, który pokazuje wizytę herosów w domu Doctora Strange’a, jest Thanos. Ostrzega mieszkańców Ziemi, że poczują gorycz klęski. Na nieboskłonie amerykańskiego miasta pojawia się tajemniczy obiekt, który doprowadza do ogromnej tragedii.

Potem wchodzi on, cały na fioletowo.

W połowie zwiastuna w kadrze pojawia się największy przeciwnik bohaterów, z którym do tej pory się mierzyli. Thanos, który od lat pragnie zdobyć wszystkich kamienie nieskończoności, by uzyskać nieograniczoną potęgę, przybył na Ziemię.

Stawią mu czoła m.in. Iron Man, Doctor Strange, Hulk, Thor, Loki, Black Panther, Kapitan Ameryka, Scarlett Witch, Vision, Zimowy żołnierz, Falcon, Czarna Wdowa, Spider-Man w zupełnie nowym stroju oraz Strażnicy Galaktyki.

avengers infinity war trailer wojna bez granic 3 class="wp-image-112519"

Polski tytuł Avengers 3 to Avengers: wojna bez granic.

Tłumaczenie podtytułów filmów o superbohaterach to nie jest łatwe zadanie. W przypadku ostatniej części przygód Kapitana Ameryki osoby odpowiedzialne za polski tytuł nieco popłynęła tłumacząc Captain America: Civil War na Kapitan Ameryka: wojna bohaterów. Na szczęście w przypadku Avengers: Infinity War tłumacz zgrabnie wybrnął.

Avengers: wojna bez granic nie powoduje zgrzytania w zębach, gdy się ten tytuł wymawia. Trudno mi wymyślić lepsze tłumaczenie, a np. Avengers: nieskończona wojna czy Avengers: wojna bez końca wcale nie brzmią lepiej - no i przede wszystkim podziękujmy polskiemu oddziałowi Disneya za to, że oglądamy Avengersów, a nie Mścicieli.

REKLAMA

Avengers: Infinity War - polska data premiery

Nowy film Marvela trafi na ekrany kin już w pierwszej połowie przyszłego roku. Jego premiera zaplanowana jest na 26 kwietnia 2018 roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA