REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

HBO GO prawie jak Disney+. Dzisiaj do serwisu wpadły filmy o Avengerach

HBO GO robi co może, aby umilić czas spędzony w domu. Dzisiaj do serwisu wpadają kolejne filmy o superbohaterach Marvela.

08.05.2020
11:09
avengers hbo
REKLAMA
REKLAMA

„Czarna Pantera”, „Doktor Strange”, „Strażnicy Galaktyki”, „Strażnicy Galaktyki vol. 2”, „Ant-Man, Ant-Man i Osa” – te filmy trafiły do HBO GO na początku maja. Widać, że amerykański serwis zmierza do tego, aby w swojej ofercie mieć, przynajmniej przez jakiś czas, możliwie dużo, a może nawet wszystko, z komiksowej oferty Disneya.

Dzisiaj do serwisu trafiły filmy „Avengers”, „Avengers: Czas Ultrona”, „Avengers: Wojna bez granic”

Avengers-koniec-gry-rocznica-ile-zarobil

Można swobodnie powiedzieć, że wszystkie dodane dzisiaj obrazy są najlepszym dowodem na to, jak długą drogę przeszło MCU, aby stać się tym potężnym i bardzo złożonym światem, wypełnionym superbohaterami, zależnościami między nimi i fabułą pozornie prostą, ale na tyle wielowarstwową, że znaleźć można w niej niemal wszystkie filmowe gatunki.

Od „Avengers”, którego premiera miała miejsce w 2012 roku rozpoczyna się ten marsz. Chociaż oczywiście samo kinowe uniwersum jest starsze, to ten właśnie film zawiązał losy licznych bohaterów. Przedstawienie grupy tak licznej i różnorodnej było wyzwaniem i chyba dzisiaj, patrząc z perspektywy czasu, udało się to świetnie. Postawiono bowiem na relacje między bohaterami, ich charaktery i animozje.

Kilka lat i filmów później pojawia się „Avengers: Czas Ultrona”. Film niezbyt udany, ale konsekwentnie rozwijający zamierzenia serii, prowadząc filmowe drogi bohaterów dalej, nakładając na nich coraz większą odpowiedzialność. Poznaliśmy też nowych bohaterów.

„Avengers: Wojna bez granic” (i „Avengers: Koniec gry”) to swoiste zwieńczenie długiej historii.

Trudno wyobrazić sobie domknięcie lepsze niż to, które dostaliśmy w obu filmach (oba dostępne są zresztą w HBO GO). Na ekranie spotkali się niemal wszyscy bohaterowie, których drużynowe i solowe filmy oglądaliśmy przez ostatnie lata. Muszę przyznać, że ekscytuję się tym kluczem oglądania tych obrazów i tym, że dostępne są (nareszcie) w jednym miejscu.

REKLAMA

Od dzisiaj w HBO GO dostępne są:

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA