REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Zwiastun Avengers: Wojna bez granic pełen nowych scen. Co zdradza na temat fabuły?

Zgodnie z zapowiedziami wylądował właśnie zupełnie nowy zwiastun Avengers: Wojna bez granic. Drugi trailer pełen jest nowych ujęć i rzuca nieco więcej światła na fabułę nadchodzącego filmu ze stajni Marvela.

16.03.2018
15:12
avengers wojna bez granic trailer 2 nowe sceny 7
REKLAMA
REKLAMA

Pierwszy trailer Avengers 3 pojawił się już w zeszłym roku, ale nie zdradził tak naprawdę nic konkretnego, jeśli chodzi o fabułę nadchodzącego filmu. O tym, że Thanos dotrze na Ziemię i będzie chciał ją zniszczyć z użyciem Kamieni Nieskończoności, wiedzieliśmy w końcu już od lat.

avengers wojna bez granic trailer 2 nowe sceny 7 class="wp-image-143661"

Najnowszy trailer Avengers: Wojna bez granic jest pełen nowych scen.

Opublikowany dzisiaj zwiastun rzuca nieco więcej światła na to, jak potoczy się fabuła nadchodzącego filmu. Klip wideo otwiera narracja Gamorry ze Strażników Galaktyki, która opowiada Tony’emu Starkowi, kim dokładnie jest Thanos - jej przybrany ojciec.

Późniejsze sceny pokazują nam pozostałych superbohaterów, którzy od dekady zasilają szeregi Avengersów w Marvel Cinematic Universe. Mamy inne sekwencję pojawienia się ogromnego statku (?) Thanosa nad Nowym Jorkiem i Spider-Mana uciekającego ze szkolnego autobusu, by przyjrzeć się zagrożeniu.

avengers wojna bez granic trailer 2 nowe sceny 7 class="wp-image-143652"

Avengersi odwiedzają Wakandę.

W filmie Black Panther król afrykańskiego państwa, które jest najbardziej zaawansowanym krajem na Ziemi, ujawnił całemu światu swoją potęgę. W trailerze Avengers 3 odwiedzają go Czarna Wdowa i Kapitan Ameryka - najpewniej po to, by zwerbować go do walki z nowym wrogiem.

Widzimy też dyskusję na temat planu innej grupy bohaterów - tych z Nowego Jorku (Iron Man, Spider Man) oraz z kosmosu (Strażnicy Galaktyki). Peter Quill próbuje wyjaśnić Tony’emu Starkowi, dlaczego dotychczasowi plan był świetny i do kitu naraz i dlaczego to on powinien obmyślić nowy.

avengers wojna bez granic trailer 2 nowe sceny 7 class="wp-image-143655"

Wakanda przyłączy się do walki z Thanosem.

W kolejnym ujęciu widzimy, jak Steve Rogers i T’Challa razem ruszają do walki. Scena batalistyczna, podczas której ogromne rzesze żołnierzy forsują pole siłowe, robi ogromne wrażenie. Konfliktu w takiej skali w filmach Marvela jeszcze nie było. To faktycznie regularna wojna.

W zwiastunie widać też wiele innych urywków scen, których do tej pory Marvel nie opublikował. Bohaterowie są w nich naprawdę tłamszeni przez swoich wrogów. Thanos sprowadza do parteru jednookiego Thora, a Doctor Strange jest uwięziony w magicznych szpilkach (?).

avengers wojna bez granic trailer 2 nowe sceny 7 class="wp-image-143664"

Ostatnia scena zwiastuna sprawia, że naprawdę zaczynam bać się o los Kapitana Ameryki.

Kontrakt wcielającego się w niego aktora dobiega końca, a szefostwo Marvela od dawna sugeruje, że Avengers: Infinity War uśmierci kilka ze znanych postaci. Steve Rogers rzucający się z gołymi rękami na Thanosa? Nie zdziwię się, jeśli w zwiastunie widzimy ostatnie sekundy z jego życia…

Nie przeczę też, że obawiam się nieco tego filmu. Będzie on zwieńczeniem działalności Disneya i Marvela z ostatniej dekady. Nowy zwiastun Avengers: Wojna bez granic sprawia wrażenie, że upchniętej w jeden obraz fabuły pewnie wystarczyłoby żeby zrobić (i tak pędzącą fabularnie na złamanie karku) trylogię.

avengers wojna bez granic trailer 2 nowe sceny 7 class="wp-image-143667"
REKLAMA

Zwiastun nie pozostawia żadnych wątpliwości, że z takim zagrożeniem jak Thanos bohaterowie się jeszcze nie mierzyli. Ciekaw jestem tylko, ile czasu spędzą kolejne grupy bohaterów na samym witaniu się - tak jak Doktor Stange i Peter Parker Spider-Man na samym końcu nowego trailera…

Avengers: Wojna bez granic zadebiutuje w Polsce 26 kwietnia, a na całym świecie 27 kwietnia 2018 roku. Ruszyła też właśnie przedsprzedaż biletów - na razie na amerykańskim rynku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA