REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy
  3. Seriale

Próbujesz obejrzeć nowe Ucho Prezesa lub Egzorcystę? My też, ale Showmax nie działa [Aktualizacja: już działa]

Showmax zrobił dzisiaj widzom przykrą niespodziankę. W dniu premiery nowego odcinka serialu satyrycznego Ucho Prezesa i 2. serii animacji Egzorcysta usługa VOD odmówiła posłuszeństwa.

24.05.2018
12:30
Showmax usunięte filmy
REKLAMA
REKLAMA

Serwisy wideo na żądanie to bardzo wygodne narzędzia, ale ich okazjonalne awarie przypominają o ulotności umieszczonych w nich treści. Potrafią też rozczarować w dniu premier.

Showmax nie działa.

W czwartki w bibliotece Showmax pojawiają się nowe odcinki satyry Ucho Prezesa. Serwis przez kilka dni ma na nie czasową wyłączność, a dopiero później epizody trafiają do telewizji WP, by na koniec wylądować na YouTubie.

Fani, którzy opłacają Showmax ze względu na możliwość wcześniejszego obejrzenia tego serialu, mogą być dzisiaj rozczarowani. Od (przynajmniej) kilkudziesięciu minut serwis ma awarię i nie pozwala się połączyć z bazą danych.

awaria showmax nie dziala class="wp-image-166483"

To kiepski dzień na awarię Showmax.

O problemach z Showmax zorientowaliśmy się przy próbie uruchomienia nowego odcinka Ucha Prezesa. Aplikacja mobilna wysłała zresztą powiadomienie zachęcające do tego, by nowy serial obejrzeć. Niestety, nic z tego.

To nie było zresztą jedyne powiadomienie, jakie wysłał dziś Showmax do użytkowników.. W bibliotece pojawił się nie tylko nowy odcinek serialu Ucho Prezesa, ale też dwa pilotażowe odcinki 2. serii animacji Egzorcysta.

Showmax - pobieranie filmów i seriali offline.

Twórcy wybranych serwisów VOD pozwalają się zabezpieczyć po części przed awariami. Dostępne materiały można pobierać offline do pamięci urządzeń przenośnych. Aplikacja mobilna Showmax, która nie potrafi nawiązać połączenia z serwerem, proponuje zresztą, aby przejść do zakładki offline.

REKLAMA

Niestety w takich sytuacjach jak dziś, to marne pocieszenie. Aby pobrać premierowe filmy i seriale do pamięci, trzeba najpierw połączyć się z bazą danych, co obecnie - przynajmniej z kilku kont, które sprawdziliśmy - nie jest możliwe. Trzymamy kciuki, by problemy udało się szybko rozwiązać.

Aktualizacja (14:20): Awaria Showmax, która trwała nieco ponad godzinę, została już na szczęście usunięta.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA