REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. TV
  3. Seriale

AXN zaliczył wpadkę, choć premierą nowego serialu stacja chwaliła się parę miesięcy. Mamy wyjaśnienie

Absentia to nowy serial, który przez parę ostatnich miesięcy reklamowany był w stacji AXN. Amerykański kryminał z elementami thrillera swoją premierę miał wczoraj o 22:00 na kanale AXN. Niestety, pilotażowy odcinek produkcji wyemitowano... bez lektora i napisów.

27.09.2017
13:48
axn absentia
REKLAMA
REKLAMA

Serial Absentia oglądałam przez platformę nc+ GO w ramach możliwości śledzenia programów telewizyjnych online. O 22:00 rozpoczęła się emisja produkcji, jednak stacja najprawdopodobniej zapomniała wyemitować serial z lektorem bądź napisami. Na facebookowym profilu pod kilkoma postami dotyczącymi nowej serii telewizyjnej toczyła się gorąca dyskusja widzów, który wyrażali niezadowolenie z tego stanu rzeczy.

Oglądając serial przez nc+ GO, nie dało się włączyć napisów w żaden sposób.

Ci, którzy AXN mają w ofercie telewizji cyfrowej, mogli próbować włączyć napisy za pomocą dekodera (nie u wszystkich to działało), ale te - według relacji widzów na Facebooku - nie miały polskich znaków. Rozwiązaniem dla niektórych była opcja napisów z telegazety, stworzonych z myślą o osobach głuchoniemych, ale ponoć te napisy były niezsynchronizowane z wideo.

Lektor pojawił się w emisji serialu dopiero ok. 15 minut przed końcem odcinka.

AXN dopiero w nocy ustosunkowało się do pytań i komentarzy widzów. Pod postami na Facebooku pojawił się krótki komunikat:

Drodzy widzowie AXN, najmocniej przepraszamy za problemy techniczne podczas dzisiejszej premiery "Absentii", właśnie badamy źródło problemu, pozdrawiamy

Udało mi się też skontaktować z przedstawicielami AXN, którzy wystosowali oświadczenie:

Bardzo nam przykro z powodu zaistniałej sytuacji. Wczoraj na naszym kanale wystąpiły problemy techniczne, w związku z którymi pierwszy odcinek serialu Absentia został wyemitowany w oryginalnej wersji językowej. Chcielibyśmy przeprosić naszych widzów za zaistniałą sytuację i zrekompensować im tę niedogodność. Poczyniliśmy zmiany w naszej ramówce na najbliższy tydzień, dokładając liczbę powtórek pierwszego odcinka.

Telewizyjne powtórki pierwszego odcinka Absentii zaplanowane są na:

  • środę, 27.09.2017 r. o godzinie 01:00;
  • czwartek, 28.09.2017 r. o godzinie 23:00;
  • piątek, 29.09.2017 r. o godzinie 23:00.

Ponadto pierwszy odcinek Absentii zostanie wyemitowany we wtorek, 3.10.2017 r. o godzinie 21:00, tuż przed emisją drugiego odcinka serialu.

Absentia - gdzie obejrzeć?

REKLAMA

Jeśli wczoraj nie udało wam się obejrzeć serialu, który - warto dodać - zapowiada się całkiem nieźle, możecie zobaczyć go podczas telewizyjnych powtórek albo online. Tytuł dostępny jest już na platformie nc+ GO i serwisie ipla, a od 29 września do 3 października będzie go można obejrzeć także w AXN Player.

Serial Absentia opowiada o agentce FBI, która zostaje uznana za zmarłą, a jej oprawca za winnego jej śmierci. Mąż bohaterki, również pracujący dla FBI, z trudem znosi wieść o jej odejściu. Zostaje sam z małym synem. Sześć lat później, kiedy mężczyzna układa sobie życie na nowo z inną kobietą, okazuje się, że jego pierwsza żona wciąż żyje. Główna bohaterka będzie musiała odzyskać rodzinę, a także... oczyścić się z zarzutów. Jest bowiem zamieszana w sprawę kryminalną.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA