REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Szkic scenariusza „Baby Driver 2” jest już gotowy

Wyjmijcie słuchawki z uszu, zdejmijcie okulary przeciwsłoneczne i radujcie się tą nowiną. Już po premierze filmu „Baby Driver” Edgar Wright nie wykluczał kontynuacji swojego hitu. Słowa dotrzymał. Pierwszy szkic scenariusza jest już gotowy.

22.01.2019
11:45
baby driver 2 edgar wright
REKLAMA
REKLAMA

Film o mistrzu kierownicy, który stara się zerwać z kryminalną przeszłością spotkał się z ciepłym przyjęciem krytyków, a także bardzo dobrym wynikiem finansowym. Obraz z 2017 roku kosztował skromne 34 miliony, a zdołał zgarnąć blisko 227 milionów na całym świecie. Zatem to, że powstanie sequel, było bardziej niż pewne.

Przewidywania się sprawdziły. Edgar Wright w rozmowie z „Empire” przyznał, że pierwsza wersja scenariusza już istnieje. Dodał także, że na ekranie poznamy całą galerię nowych postaci, którzy dołączą do tych znanych z pierwszej odsłony. Wygląda też na to, że sama historia ma stanowić bezpośrednią kontynuację tego, co działo się w jedynce.

„Baby Driver 2” nie będzie jednak kolejnym filmem Edgara Wrighta.

Nie wiadomo jeszcze czy brytyjski twórca stanie za kamerą - jeszcze w 2017 nie miał pewności co do tego. Miejmy nadzieję, że to jednak on będzie w pełni odpowiadać za sequel. Pamiętajmy jednak, że wcześniej zajmie się innym projektem.

Będzie to thriller psychologiczny zahaczający o horror, do którego scenariusz stworzył razem z Krysty Wilson-Cairns odpowiedzialną wcześniej za „Penny Dreadful” (plan rusza tego lata). Całość ma się rozgrywać w Londynie, a głównym bohaterem będzie kobieta:

Zdałem sobie sprawę, że nigdy nie zrobiłem filmu rozgrywającego się w centrum Londynu - zwłaszcza w Soho, czyli tam, gdzie spędziłem kawał życia w ostatnich 25 latach. „Hot Fuzz” i „Wysyp żywych trupów” to filmy o miejscach, w których żyłem. Ten obraz będzie o Londynie, w którym egzystowałem.

REKLAMA

Również harmonogram Ansela Elgorta jest napięty. Gwiazda „Baby Driver” wystąpi u Stevena Spielberga w „West Side Story”. Będzie to główna rola męska. Wiemy już, że zdjęcia do filmu inspirowanego dramatem Szekspira, rozpoczną się latem tego roku. Oznacza to, że zarówno Wright, jak i Elgort będą pochłonięci pracami nad innymi projektami. Tym samym „Baby Driver 2” ma szanse na ukazanie się najwcześniej gdzieś w 2020 lub 2021 roku.

Film „Baby Driver” można oglądać na HBO GO.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA