REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Ten moment, kiedy życie miesza ci się z filmem. Współscenarzysta filmu Vegi o handlu narkotykami zatrzymany za… zgadliście

Film Patryka Vegi „Bad Boy”, opowiadający o środowisku polskich pseudokibiców, pojawił się dziś w mediach w kontekście realnej sprawy kryminalnej. Grzegorz B., pełniący rolę współscenarzysty wspomnianej produkcji, został bowiem zatrzymany przez Centralne Biuro Śledcze Policji w związku z podejrzeniem handlu narkotykami.

11.02.2021
11:26
bad boy film
REKLAMA
REKLAMA

Prokuratura Krajowa poinformowała 10 lutego na swojej oficjalnej stronie internetowej o zatrzymaniu trzech osób powiązanych ze środowiskiem pseudokibiców klubu piłkarskiego Ruch Chorzów. Do akcji Centralnego Biura Śledczego Policji doszło w związku ze śledztwem dotyczącym grupy przestępczej Psycho Fans. Dwie zatrzymane osoby usłyszały prokuratorskie zarzuty dotyczące powoływania się na wpływy w instytucjach państwowych, a trzeciemu mężczyźnie postawiono zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej i udziału w obrocie 50 kg amfetaminy. Kolejni trzej zatrzymani zostali doprowadzeni z zakładów karnych.

Dosyć szybko w mediach zaczęły pojawiać się pogłoski, że wśród wymienionych osób znajduje się scenarzysta jednego z polskich filmów akcji. Jak donosi portal RMF24.pl, chodzi o Grzegorza B., który pomagał Patrykowi Vedze w napisaniu scenariusza do produkcji poświęconej środowisku pseudokibiców i ich powiązaniom z przestępcami. Mężczyzna ma też za sobą krótkie występy w dwóch dziełach polskiego reżysera.

Grzegorz B. zagrał u Vegi w filmach „Bad Boy” i „Polityka”.

Współscenarzysta „Bad Boya” miał zaoferować swoje usługi grupie kiboli w rozprowadzaniu środków odurzających i dokonać z nimi próbnej transakcji. Miał też powoływać się na wpływy w Służbie Więziennej na Podkarpaciu, gdzie zresztą doszło do akcji policji. Prokuratura chce też, by Grzegorz B. odpowiedział za wręczenie łapówki za prawo jazdy.

Według informacji zdobytych w toku śledztwa członkowie Psycho Fans dopuszczali się przestępstw przeciwko życiu i zdrowiu, pobić, bójek z pseudokibicami innych klubów piłkarskich, rozbojów, oszustw, przestępstw przeciwko wolności i wiarygodności dokumentów, uprowadzeń dla okupu oraz handlu narkotykami. Śląski wydział Prokuratury Krajowej oskarżył już 108 osób, a kolejnych 57 znajduje się obecnie w kręgu podejrzanych.

REKLAMA

Patryk Vega nie skomentował na razie sprawy z Grzegorzem B. Twórca w ostatnim czasie jest zresztą zajęty walką z krytykami dokumentu „Oczy diabła”.

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj serwis Rozrywka.Blog w Google News.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA