REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Rozdano telewizyjne nagrody BAFTA 2019. „Obsesja Eve” i „Patrick Melrose” triumfują

BAFTA, czyli nagrody Brytyjskiej Akademii Sztuk Filmowych i Telewizyjnych to europejski odpowiednik nagród Emmy i jedne z najbardziej prestiżowych oraz pożądanych statuetek w branży. W tym roku obyło się bez zaskoczeń – nagrodzono rzeczywiście najlepsze telewizyjne produkcje 2018 roku.

13.05.2019
12:01
obsesja eve bafta 2019
REKLAMA
REKLAMA

Tegorocznym rekordzistą jeśli chodzi o liczbę nominacji do nagrody BAFTA (aż 14) był serial „Obsesja Eve”. Ostatecznie produkcja zgarnęła najważniejsze wyróżnienia – za najlepszy serial dramatyczny, aktorkę pierwszoplanową (Jodie Comer) oraz aktorkę drugoplanową (Fiona Shaw).

Nie wszyscy jednak są zadowoleni ze zwycięstwa „Obsesji Eve”, gdyż BAFTA nagięła trochę swoje zasady, by uwzględnić serial na liście nominacji i zwyciężców. Nagrody BAFTA, jak sama nazwa wskazuje, przyznawane są przez brytyjską akademię produkcjom, które swoje premiery miały na tamtejszej ziemi. Tymczasem „Obsesja Eve” zadebiutowała najpierw w USA i dopiero po kilku miesiącach trafiła do brytyjskiej telewizji.

Z bezwzględnego sukcesu może się na pewno cieszyć Benedict Cumberbatch. Współprodukowany przez niego „Patrick Melrose” zwyciężył w kategorii miniserial, a on sam został nagrodzony statuetką dla najlepszego aktora pierwszoplanowego.

Najlepszym serialem komediowym został uznany „Sally4Ever”. Najlepszą międzynarodową produkcją – „Sukcesja” od HBO, a najlepszym programem rozrywkowym – „Britain’s Got Talent”. Za największych przegranych w tym roku można bezapelacyjnie uznać seriale „Bodyguard” oraz „Mała Doboszka”.

Lista nagrodzonych w najważniejszych kategoriach:

SERIAL DRAMATYCZNY
„Obsesja Eve”

SERIAL KOMEDIOWY
„Sally4Ever”

AKTOR
Benedict Cumberbatch – „Patrick Melrose”

AKTORKA
Jodie Comer – „Obsesja Eve”

AKTOR DRUGOPLANOWY
Ben Whishaw – „Skandal w angielskim stylu”

AKTORKA DRUGOPLANOWA
Fiona Shaw – „Obsesja Eve”

MINISERIAL
„Patrick Melrose”

FILM TELEWIZYJNY
„Killed by My Debt”

PROGRAM MIĘDZYNARODOWY
„Sukcesja”

REKLAMA

PROGRAM ROZRYWKOWY:
„Britain’s Got Talent”

Pełną listę laureatów znajdziecie TUTAJ.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA