REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się

Zwrot "Ale z ciebie bambik" szaleje na YouTube i TikToku, a dziady takie jak ja nie wiedzą, o co chodzi

Wydaje mi się, że zazwyczaj jestem z sieciowymi nowinkami na bieżąco - co nie zmienia faktu, że regularnie pojawia się jakaś "świeżynka" spoza mojej bańki (przede wszystkim wiekowej), która najpierw okrąży sieć dziesięć razy, a dopiero potem dotrze do mnie. W imieniu podobnych sobie pogubionych milenialsów - i z poczucia obowiązku osoby piszącej między innymi o dziwacznych internetowych zjawiskach - sprawdzam, o co chodzi z tym całym "bambikiem".

17.03.2023
16:36
bambik co to v dolce fortnite
REKLAMA

"Ale z ciebie bambik" - czyli, cholera, kto? Przeróbki filmu z tym hasłem wirują po TikToku i YouTube, zgarniając setki tysięcy wyświetleń; ba, materiały z "bambikiem" w tytule zajmują właśnie pierwsze i trzecie miejsce na karcie "Na czasie". Odtworzenie filmików, od których z zażenowania wkręciło mi trzewia, początkowo niewiele pomogło w zrozumieniu tego zdania. W ich tle wybrzmiewały słowa piosenki "ale z ciebie bambik, bo nie masz v-dolców" - dopiero po kilku chwilach to ostatnie słowo sprawiło, że mój zakurzony mózg wytargał ze swoich głębin odległe skojarzenie. V-dolce? Okej, gdzieś to już słyszałem! Okazało się, że jestem nie tyle zgrzybiały, co raczej nieograny. Gdy sięgnąłem po wsparcie niezawodnego słownika slangu miejskiego Miejski.pl, wszystko stało się jasne.

V-dolce to waluta w "Fortnite", czyli popularnej grze sieciowej, której fenomen zupełnie mnie ominął, jako że od dawna jestem starym singlowcem. Z kolei "bambik" był początkowo określeniem początkującego gracza "Fortnite", innymi słowy: nooba. Obecnie jednak hasło coraz częściej jest stosowane jako synonim nieudacznika. Słownik dodaje, że według niektórych jego wykorzystanie świadczy o bardzo młodym wieku użytkownika.

REKLAMA

Ale z ciebie bambik

A jak to się stało, że określenie o gamingowych korzeniach stało się bazą dla dziesiątek virali? Zaczęło się od tego nagrania sprzed tygodnia:

REKLAMA

A później poszło z górki - Internet zrobił swoje. Przeróbki, piosenki, memy - namnożyło się tego. Trwa peak, a skończy się pewnie szybciej, niż mój ostatni atak rwy kulszowej.

Przypomnę, że "Fortnite" to jedna z najpopularniejszych gier na świecie, która na nowo zdefiniowała battle royale. Licznik jednocześnie grających osób oscyluje w granicach od 2,8 do nawet przeszło 4 mln. V-dolce to wirtualna waluta używana w transakcjach w produkcji - można za nią kupić ubrania dla postaci, karnety bojowe, emotki, kilofy, schematy broni i pułapek. Zdobywa się je w trakcie rozgrywki lub nabywa za prawdziwe pieniądze.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA