REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Antonio Banderas niczym sobowtór Picassa. Mamy pierwsze zdjęcia z planu serialu o genialnym artyście

National Geografic postanowiło przybliżyć sylwetkę kolejnego mistrza. Drugi sezon produkcji Geniusz sportretuje życie kontrowersyjnego artysty - Pabla Picassa, w którego postać wcieli się sam Antonio Banderas. 

11.12.2017
21:48
Antonio Banderas zagra Picasso. Mamy pierwsze zdjęcia z planu serialu
REKLAMA
REKLAMA

Geniusz jest antologią poświęconą wybitnym osobowościom, która ma przybliżać ich sylwetki szerszemu odbiorcy. Nie dziwi więc fakt, iż następną po Albercie Einsteinie (w tej roli Goeffrey Rush) postacią, której życiorys trafi na srebrne ekrany, będzie Pablo Picasso, którego biografia od lat wzbudza zainteresowanie odbiorców na całym świecie.

Zdjęcia Banderasa w roli kontrowersyjnego malarza nie pozostawiają złudzeń, że wybór aktora był strzałem w dziesiątkę.

 class="wp-image-115392"

Podobieństwo między oboma panami to nie tylko zasługa świetnej charakteryzacji, ale również poświęcenia ze strony odtwórcy głównej roli. Hiszpański aktor, chcąc jak najlepiej przygotować się do roli, postanowił zgolić włosy, by móc korzystać z idealnie dobranej peruki. Picasso i Banderas pochodzą z hiszpańskiej Malagi, dzięki czemu aktor dobrze zna tamtejszy klimat i zwyczaje. To właśnie w tamtym rejonie powstała większość zdjęć do filmu. Banderas przyznał również, że kilkukrotnie próbował odtworzyć dzieła mistrza, by jak najlepiej operować pędzlem i przyswoić naturalne ruchy malarza.

Gwiazda filmu Zorro nie kryje swojego podziwu dla genialnego artysty.

W jednym z wywiadów Banderas wyraził swoje ogromne zadowolenie z tego, że może wcielić się w tak wielką postać.

Życie Picassa od dawna mnie fascynuje. Mam ogromny szacunek dla tego człowieka, który tak, jak ja pochodzi z Malagi – przyznaje Banderas.

Patrząc na zdjęcia z planu, nie można odeprzeć wrażenia, że charyzmatyczny aktor idealnie przyswoił mimikę Picassa, jego charakterystyczne ruchy, spojrzenia i gesty. Uwagę zwracają również świetnie dobrane kostiumy, które oddają ducha tamtych czasów i styl malarza.

REKLAMA

Kolejna część antologii Geniusz zostanie wyprodukowana przy współpracy National Geographic, FOX 21 Television Studios oraz spółkę Imagine Television. Pierwsza część telewizyjnej serii zebrała pozytywne opinie odbiorców, a także spotkała się z rekordowa oglądalnością - zebrała blisko 45 milionową widownię. Produkcja zdobyła również 10 nominacji do nagród Emmy. Seria o życiu Picassa z Banderasem w roli głównej ukaże się w 2018 roku w ponad 171 krajach.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA