REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się

Raperzy mogą chwilę odpocząć. Nadchodzi #BarkaChallenge. I już jest hitem sieci

Z okazji przypadającej dziś 100. rocznicy urodzin Karola Wojtyły, artyści postanowili w kreatywny sposób oddać hołd polskiemu papieżowi. Podczas gdy w internecie nadal króluje #Hot16Challenge,  inicjatywę powoli wypiera nowe wyzwanie: #BarkaChallenge zatacza coraz szersze kręgi i już staje się hitem sieci.

18.05.2020
19:11
barkachallenge artysci skladaja hold polskiemu papiezowi
REKLAMA
REKLAMA

18 maja 2020 r. przypada dokładnie setna rocznica urodzin Jana Pawła II. Z tej okazji, nasi artyści postanowili oddać polskiemu papieżowi wyjątkowy hołd. W tym celu zapoczątkowali w internecie nową modę — akcja inspirowana #Hot16Challenge2 (w ramach którego znane osoby rapują szesnastowersowe zwrotki i zachęcają do wpłat na walkę z koronawirusem) oznaczona jest hasztagiem #BarkaChallenge i polega wykonaniu ulubionego utworu Karola Wojtyły.

„Challenge, do którego zaprasza sam Jezus”

W opublikowanym w poniedziałek nagraniu „Barki” słyszymy m.in. Sebastiana Karpiela-Bułeckę, Rafała Brzozowskiego, Andrzeja Krzeptowskiego, zespół Halny, Edytę Golec, Gabrielę Szyszkę i Izabelę Szafrańską. Oto efekt ich wspólnej pracy:

#barkachallenge to zupełnie inny challenge niż wszystkie do tej pory, to jest dobrowolny challenge, do którego zaprasza nas sam Jezus , za pośrednictwem naszego ukochanego Ojca Świętego. Zapraszamy wszystkich, którym podoba się nasza inicjatywa do wspólnego rejsu i przedstawiania swoich pomysłów na przekaz swojej miłości do Jezusa - czytamy w opisie pod nagraniem.

Wyzwanie bez nominacji, ale za to z szansą na wspólny występ z gwiazdami

Okazuje się, że choć akcja jest wzorowana na popularnym #Hot16Challenge2, istnieją pewne różnice. Podstawowa polega na tym, że na końcu nagrania nie padają żadne konkretne nominacje. W wyzwaniu udział może więc wziąć każdy, kto ma na to ochotę:

Nikogo nie mamy zamiaru zmuszać, dawać czasu wywoływać presji . To projekt z serca dla serca od Nas dla Was - czytamy w opisie projektu.

Dodatkowo, jak informują inicjatorzy akcji, najciekawsze interpretacje „Barki” (oznaczone oczywiście jako #BarkaChallenge) mają szansę wybrzmieć podczas wspólnego koncertu gwiazd:

Naszym pomysłem jest próba – aby do 31 lipca – każdy kto ma ochotę włączył się w rejs – udostępniał swoje dzieła gdzie uważa za słuszne, ale jak ma ochotę również udostępnił na #barkachallenge – z którego najlepsze aranżacje, lub zupełne nowe pomysły będą mogły wystąpić na wspólnym koncercie (koncert może również odbyć w formie online – czas pokazał, że jest to możliwe) 15 sierpnia w Święto Wniebowzięcia Marii Panny o symbolicznej godzinie 21.37 zaraz po Apelu Jasnogórskim.

REKLAMA

Cóż, jakie czasy, taka forma upamiętnienia. Tym, czego nie można odmówić organizatorom wyzwania, jest na pewno kreatywność. A jak będą wyglądać kolejne próby podołania wyzwaniu? Czy zabawa powtórzy sukces bijącego rekordy popularności #Ho16Challenge? O tym przekonamy się wkrótce.

*Zdjęcie główne: YouTube/Barkachallenge

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA